Black Mirror Dizi İncelemesi

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere uzun zamandır paylaşım yapmadığımız dizi inceleme bölümü için Black Mirror(Kara Ayna) yabancı dizisinin incelemesini yapacağız.

Black Mirror yani Türkçe’siyle Kara Ayna dizisi ilk olarak İngiltere’de 2011 senesinde yayınlandı.Dizi konu olarak teknolojinin insanlar üzerindeki faydalarından çok zararlarını aktarmayı ele alıyor.Ne kadar teknoloji bağımlısı olduğumuzu ve bunların artık toplumca önüne geçmemiz gerektiği anlatıyor.Üstelik her bölümde farklı farklı olaylar oluyor.Hatta yönetmen ve oyuncular bile her bölümde farklıdır.Bu diziyi örnek olarak zamanında “Sırlar Dünyası” adında bir dizi vardı ona benzetebiliriz.Sırlar dünyası dizisinde tabii ki teknoloji anlatılmıyordu.Orada da her bölüm farklıydı ve bize ders vermek amaçlı yapılan bir diziydi.Aynı şekilde Black Mirror da bu yönden biraz benziyor diyebiliriz.

Şuana kadar Black Mirror dizisi 4 sezon çekildi.Her sezonda maksimum 5-6 bölüm mevcut.Dizinin bir bölümü ise maksimum 60-70 dakika sürüyor diyebiliriz.Yani kısa bir sürede rahatlıkla bitirebileceğiniz bir dizidir.Dediğimiz gibi dizinin her bölümü bizlere farklı mesajlar veriyor.Diziyi Netflix’den satın alarak izleyebilirsiniz.

Şimdi gelelim size imdb sitesindeki verilere göre insanların en beğendiği ilk 3 Black Mirror bölümünü paylaşalım.

1 = En iyi bölüm 9.2 puanla White Christmas adındaki 2. sezon 4. bölüm seçilmiş.
2 = En iyi 2. bölüm 9.0 puanla Hang the DJ adındaki 4. sezon 4. bölüm seçilmiş.
3 = En iyi 3. bölüm ise 2 adet seçilmiş.Bunların ikisi de 8.8 puan değerinde.Bunların ilki 3. sezon 4. bölüm diğeri de 4. sezon 6. bölümdür.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar genelde sezonların 4. bölümleri epey çok beğenilmiş ki gerçekten de öyle.Özellikle 2. sezon 4. bölüm bizim favorimizdir.Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.Spoiler vermemek için bölümler hakkında fazla detaya inmiyoruz.

Son olarak dizinin sonu genelde olumsuz bitiyor.Zaten amaç da bu.Diziyi olumsuz bitiriyorlar ki bizlere teknolojinin ne kadar bağımlılık yaptığını ve dış dünyayı umursamadığımızı anlatsınlar.

Şimdilik anlatacaklarımız bu kadar.Aklımıza dizi hakkında yeni şeyler gelirse ilerleyen zamanlarda bu sayfa altına ekleyeceğiz.Eğer dizi arayışındaysanız ve kısa bir dizi arıyorsanız Black Mirror’u kesinlikle öneririz.Hem bölüm sayısı az hem de içerik bakımından mükemmel bir dizidir.

Eğer sizler de Black Mirror’u izlediyseniz dizi hakkındaki görüşlerinizi bizlerle aşağıdaki yorum kısmından paylaşabilirsiniz.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir