Blogger Yazı Ortasına Adsense Reklamı Eklemek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere blogger siteler için konunun ortasına adsense reklamı eklemeyi anlatacağız.

Adsense reklamlarından en iyi kazançları konu içinden alırsınız.Haliyle konunun tam ortasına adsense reklamı eklemek sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.Daha önceki yazılarımızda wordpress için konunun tam ortasına adsense yerleştirme işlemini anlatmıştık.O yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise aynı yerleştirmeyi blogger(blogspot) siteler için yapacağız.Bunun için öncelikle blogger panelimize giriş yapıyoruz.Sonrasında “Şablon” kısmını açıyoruz.Sonrasında aşağıdaki kodu buluyoruz.

Bu koddan şablonunuzda 2-3 tane olabilir.Siz bunlardan 2. kodu bulmanız lazım.Yada teker teker yedek alıp deneyin hangisi uyuyorsa onu bulun.

Sonrasında bulduğunuz “<data:post.body/>” kodu aşağıdaki kod ile değiştirin.

Bu kodlarla değiştirdikten sonra 4. satırda yazdığımız “Adsense kodları buraya gelecek.” yerine adsense kodlarınızı ekleyebilirsiniz.Böylelikle artık blogger sitenizde her konunun tam ortasında adsense reklamları gözükmüş olacaktır.Kodlar internetteki sitelerden alıntıdır.

Not=Şablonunuza adsense reklamlarını direkt eklerseniz hata alırsınız.Bu yüzden adsense reklamlarını “blogger kod çevirici” kullanarak çevirebilirsiniz.Google’dan arama yaparak blogger çeviriciye ulaşabilirsiniz.Reklam kodlarını çevirdikten sonra kodları kırmızı yere ekleyebilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Herkese bol kazançlar dileriz…

NOT = Koddaki hatalar düzeltilmiştir. Kod sorunsuz çalışmaktadır.

YORUMLAR

  1. merhabalar hocam paylaşım için öncelikle teşekkürler. kod çalışıyor sıkıntı yok fakat sitemde shortcode kullanıyorum bunu eklediğimde reklam shortcode olan yazının içerisine giriyor. girmemesini istiyorum. reklamı yazının tam ortasına değilde birazcık üstlere taşımak için ne yapmalıyım? kodda nasıl bir değişiklik yapmalıyım? bildirirseniz çok sevinirim.

    1. Hocam blogger sitelerde istediğiniz gibi bir kod henüz geliştirilmedi diye biliyorum.Lakin wordpress de reklamlar konu içerisinde tam olarak nereye koyulacak vs. hepsi ayarlanabiliyor ve bunun eklentisi var kodlarla da uğraşmıyorsunuz.Ama dediğim gibi blogger tabanlı sitelerde henüz böyle bir kod yok diye biliyorum eğer bulursam konuya eklerim.

  2. Süper bence eline sağlık.

  3. hoçam benim sayfaya ekleye bilir sinzi skp adresim akderbatal33 ekelr siniz https://habervip.blogspot.com.tr/

    1. Hocam burada yazılanları uygulayınca olması lazım.Yine de bakarım yapamazsanız mailden yazınız.Teşekkürler.

  4. hoçam blogger sag tarafına ekleye bilir siniz reklam

    1. Sağ tarafa normal widget ekleyerek direkt kodları yapıştırıp ekleyebilirsiniz hocam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir