Botoks İşlemi ve Etkileri

Botoks uygulaması sağlık açısından herhangi bir yan etkisi bulunmayan ve güvenilir ellerde her yaş gurubuna güvenle uygulanabilen medikal işlemler içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Ancak botoks işleminin uygulanmasını engellemekte olan bazı özel durumlar da söz konusu olabilmektedir.

Botoks hangi durumlarda uygulanmamalı?

Botoks uygulaması daha önce de söz ettiğimiz gibi sağlık anlamında yan etkileri olmayan son derece güvenilir bir işlemdir ancak, tansiyon ilacı kullanan kişilerde bu tür özel uygulamalar istenilen etkiyi göstermeyebilmektedir. Ayrıca gebelik sürecinde olan anne adayları, emzirme dönemindeki anneler ve kas hastalığı bulunan kişilere botoks uygulaması tavsiye edilmemektedir.

Botoks kimlerde daha fazla etki gösterir?

Botoks uygulaması mimik hareketlerine bağlı olarak meydana gelen çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde oldukça etkili bir uygulamadır. Ancak mimik hareketleri yapmadan da dinlenme halindeyken de çizgileri belirgin olan kişilerde çok daha fazla etkisini göstermektedir. Hatta bu kişilere botoks uygulaması yanı sıra dolgu uygulamaları da ekstra olarak uygulanırsa sonuçlar çok daha mükemmel olacaktır.

Yaşlılarda botoks uygulaması!

Uygulama yapılacak olan hastaların yaşı 65 üzeri ise, çok daha dikkatli çalışmak gerekmektedir. Çünkü 65 yaş ve üzeri hastalarda kaslar gevşemeye başladığından, uygulama sonrasında kaş ya da göz kapağı düşüklüğü ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple de 65 yaş üzeri botoks yaparken dikkatli olunmalıdır.

Bunun dışında botoks ve dolgu uygulamaları gibi önemli medikal işlemlerin de ayrıca mutlaka uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde ciltte meydana gelen istenmeyen görünümler ve en önemlisi de sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek durumlar sizleri geri dönüşü zor hatta bazen olmayan yollara sürükleyebilmektedir.

Bizlerin bu alanlarda önerisi hiç kuşkusuz ki uzun yıllardan beri bu alanda güvenilir bir şekilde birçok ünlü sanatçımıza da hizmet veren Doktor Mustafa Karataş’tır. Doktorumuz Mustafa Karataş eğitimlerini önemli okullarda tamamlamış ve alanında son derece uzmanlaşmış bir hekimdir. Nişantaşı’nda uzun yıllardan beri kendi kliniğinde hizmet vermekte olan Karataş’a ve ekibine randevu almak ve aklınıza takılan her sorunun kolaylıkla yanıtını alabilmek için www.botoksdoktoru.com internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir