Cep Telefonların IMEI Numarasını Öğrenme

Herkese selamlar.Bu konumuzda sizlere cep telefonlarının IMEI numarasını nasıl öğrenebiliriz onu anlatacağız.

Öncelikle imei nedir onu açıklayalım.IMEI numarası, cep telefonlarınızın kimliği gibidir diyebiliriz.Nasıl bizim T.C. kimlik numaralarımız varsa cep telefonlarının da aynı şekilde imei numaraları var.Hepsinin kendine özel numaraları vardır yani hepsi farklıdır.İmei numarası 15 haneden oluşmaktadır.

Bu numara sayesinde eğer ki telefonumuz çalınırsa polise IMEI numaranızı veriyorsunuz ve anında cep telefonunuzun yerini tespit ediyorlar.Bu yüzden şimdiden telefonlarınızın imei numaranızı(kodunuzu) sorgulatın ve bir yere kaydedin.

IMEI Numarasını(Kodunu) Nasıl Öğreniriz?

IMEI numarasını öğrenmek için telefonunuzun arama kısmına gelin ve “*#06#” yazın.Ardından arama tuşuna basın.Sonrasında karışınıza otomatikman imei kodu çıkacaktır.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar arama kısmına *#06# yazıyoruz ve arama tuşuna basıyoruz.Hatta bazı telefonlarda kodu yazdıktan sonra yeşil renkli arama tuşuna basmaya gerek kalmadan direkt olarak kod karşımıza çıkıyor.Ardından IMEI numaramızı bizlere veriyor.Bu kodu ilerde lazım olabilir diye güvenli bir yere kaydetmeyi unutmayınız.

Bu işlemi hem android hem de ios telefonlarda yapabiliyorsunuz.Daha doğrusu tüm telefon modellerinde yapabilirsiniz.

Umarız faydalı olmuştur.Diğer yazılarımızda görüşmek üzere.Yorumlarınızı bizden eksik etmeyin.Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir