Cep Telefonundan Gizli Arama Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere turkcell, vodafone ve türk telekom hatları için telefonlarınızdan nasıl gizli arama(özel numara ile arama) yapabilirsiniz onu anlatacağız.

Bazı zamanlar karşımızdaki insanları özellikle şaka yapmak için gizli numaradan aramak isteriz. Fakat nasıl arandığını bilmeyiz veya unuturuz. İşte bu yazımızda sizlere gizli arama nasıl yaparız basit bir şekilde anlatacağız.

iPhone’den Gizli Arama Yapma

Öncelikle iphone telefonlardan başlayalım. Çünkü iphone telefonlardan gizli arama farklı şekilde yapılıyor. iPhone’lardan gizli arama yapmak için telefondan “Ayarlar>Telefon>Numaramı Göster” kısmına giriyoruz.Ardından burayı pasif yapıyoruz.Yani buradaki tik işaretini kaldırıyoruz.Sonrasında iphone’dan istediğiniz gibi direkt arama ile gizli numaradan arama yapabileceksiniz.Direkt karşınızdakini aradığınızda onun telefonunda gizli numara diye yazacaktır.

Normal Turkcell,Vodafone ve Türk Telekom Hatlarından Gizli Arama Yapma

Şimdi gelelim asıl noktamıza.Eğer telefonunuz normal bir cep telefonu ise yani iphone değil diğerlerinden ise arayacağınız numaranın başına #31# kodunu ekliyorsunuz. Yani bir numarayı aradığınızda eğer sizi gizli numara olarak görmesini istiyorsanız arayacağınız telefon numarasının başına #31# kodunu eklemeniz yeterlidir.

Mesela arayacağımız numara 0535 500 20 20 numarası olsun(numarayı kafamızdan salladık).Eğer bu numarayı gizli şekilde aramak istiyorsanız telefonunuz arama kısmına #31#05355002020 yazmanız gerekecektir.

Örnek ekran görüntüsü;

Gördüğünüz gibi arkadaşlar yukarıdaki gibi istediğiniz numarayı gizli şekilde özel olarak arayabilirsiniz.Umarız faydalı olur.

Ayrıca #31# koduyla iphone hariç her türlü telefondan gizli arama yapabilirsiniz.Yani bu eski nokia telefonlarında bile çalışmaktadır. Android telefonlarda zaten çalışıyor.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir