Chat GPT Giriş Nasıl Yapılır? ChatGPT Nasıl Kullanılır, Üyelik Ücretsiz mi?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Chat GPT nasıl kullanılır, siteye giriş nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

Son zamanlarda popüler olan ChatGPT bir çeşit yapay zeka sohbet robotudur. ChatGPT’yi kullanarak karşınızda sanki bir insan varmış gibi sohbet edebilirsiniz. Sadece muhabbet için değil soru sorup cevap da alabiliyorsunuz. Veya dilerseniz yapay zekaya makale de yazdırabilirsiniz. Birçok farklı kullanım amacı bulunuyor. Bu bakımdan ChatGPT kullanmak isteyenler siteye nasıl giriş yaparız merak ediyorlar. Çünkü Google’a ChatGPT yazınca resmi web sitesi açılmıyor. Şimdi sizlere ChatGPT sitesine nasıl giriş yapılır, ücretsiz nasıl üye olunur onları anlatalım.

ChatGPT Sitesi Hangisi? ChatGPT’ye Nasıl Giriş Yapılır?

Öncelikle arkadaşlar Chat GPT’nin resmi sitesi “chat.openai.com” burasıdır. Daha doğrusu siteye giriş yapınca link otomatikman “https://chat.openai.com/auth/login” buraya dönüşüyor. Çünkü sisteme giriş için üye olmamız gerekiyor. Şimdi detaylı üyelik ve giriş nasıl yapılır onu resimler eşliğinde gösterelim.

  • ChatGPT resmi web sitesine giriş linki ==> chat.openai.com

1-) İlk olarak resmi siteye giriyoruz. Yukarıda linkini verdiğimiz adresi açıyoruz. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacak. Buradan üyelik oluşturmamız lazım. O yüzden “Sign Up” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından e-mail adresimizi yazıp üyelik oluşturuyoruz. Mail ve şifremizi oluşturduktan sonra devam ediyoruz.

3-) Sonrasında mailimize girip üyeliği onaylamamız gerekiyor.

4-) Üyeliği onayladıktan sonra siteye tekrar giriyoruz ve isim soy ismimizi yazıyoruz. Ardından telefon numaramızı girmemiz gerekiyor. SMS onayı yaptıktan sonra siteye girebiliriz.

5-) SMS onayı yaptıktan sonra ChatGPT sitesini açıyoruz ve aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkıyor. Burada alt tarafa yapay zekaya istediğimiz soruyu sorabiliriz. Yapay zeka anında bize cevap verir.

6-) Mesela biz “nasılsın” diye bir soru sorduk ve yapay zekanın verdiği cevap ise aşağıdaki gibi oldu.

7-) Bu şekilde sizler de ChatGPT’yi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Dediğimiz gibi sistem tamamen ücretsiz, sadece üye olmanız gerekiyor ve telefon SMS onayı istiyor.

Sizler de “chat.openai.com” adresinden ChatGPT yapay zeka sohbet robotunu kullanabilirsiniz. Her türlü soruyu sorup cevap alabilirsiniz. Ek olarak şunu belirtelim ChatGPT yapay zekası Openai’nin bir hizmetidir. Yani sadece chat.openai.com sitesinden bu uygulamayı kullanabilirsiniz. En orijinal sitesi burasıdır diyebiliriz. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir