Chrome Silinen Geçmiş Nasıl Geri Getirilir? (Geçmişi Kurtarma)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Google Chrome’da silinen geçmişi nasıl geri getiririz onu anlatacağız.

En çok kullanılan internet tarayıcılarından birisi Google Chrome‘dur. Chrome çok fazla ram harcamasına rağmen yine de oldukça yüksek kullanıcı sayısına sahiptir. Her tarayıcıda olduğu gibi Chrome’da da geçmişi görüntüleme ve silme vardır. Buna ek olarak silmiş olduğunuz geçmişi geri getirme yöntemi de mevcuttur. Olur ya bazı zamanlar sildiğiniz geçmişe tekrar bakmanız gerekebilir ne bileyim bir site ismini unutmuştursunuz geçmişe gidip bakmanız lazım gelebilir. İşte bu gibi durumlarda Chrome silinen geçmişi geri getirme yöntemini yapmanız gerekiyor. Bunun 2 farklı yöntemi mevcuttur. Şimdi iki yöntemi de maddeler halinde anlatalım.

Başlıklar

Google Chrome Silinen Geçmişi Geri Getirme

Yöntem 1:

1-) Arkadaşlar 1. yöntem olarak öncelikle “Google Etkinliğim” kısmına giriyoruz. Yani site adresi olarak “https://myactivity.google.com/myactivity” buradan google etkinlikleri açabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayın ve direkt olarak siteye girin.

2-) Google etkinliğim yani Google My Avtivity‘e girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza gelecektir.

3-) İşte bu sayfada sildiğiniz geçmişin tamamına ulaşabiliyorsunuz. Chrome üzerinde detaylı ne aratma yaptıysanız hepsi burada kayıt altına alınmaktadır. Sizler de kontrol edip silinen geçmişi tekrardan burada bulabilirsiniz.

4-) Mesela sayfanın altına indiğinizde yukarıdaki gibi gün içerisinde yaptığınız tüm aramalar, izlemeler vb. hepsi burada çıkıyor.

Dediğimiz gibi geçmişi silseniz bile google etkinliklerim bölümü üzerinden silinmişleri de görebiliyorsunuz. Şimdi diğer yönteme geçelim.

Yöntem 2:

1-) İkinci yöntem olarak ise bilgisayarınızdan “C:\Users\acer\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default” dosya yolunu takip etmeniz gerekiyor. Yani bu dosya yolunu açın.

NOT = Ayrıca belirtelim AppData klasörü gizli olabilir. Bu yüzden gizli dosyaları da göster yapın öyle gözükür.

Genel olarak dosya yolu şu şekildedir öncelikle bilgisayarınızdan buraya giriniz:

  • C:\Kullanıcılar\Kullanıcı Adı\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

2-) Buraya girdikten sonra “History” dosyasını bulun ve sağ tıklayıp en alttaki “Özellikler” butonuna basınız.

3-) Ardından aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Buradan üst menüden “Önceki Sürümler” kısmına giriyoruz.

4-) Ardından burada sol kısımda tarih yazacaktır. Ona tıklayıp “Geri Yükle” butonuna basınız. Ardından Chrome’a girdiğinizde geçmişi geri yüklemiş olacaksınız.

Böylelikle bu 2 yöntem ile birlikte silinen geçmişi geri yükleyebilirsiniz. Veya hiç geri yüklemeden 1. yöntemdeki gibi tüm geçmiş bilgilerinize teker teker detaylı şekilde bakabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir