Chrome Yer İşaretleri Çubuğunu Gösterme ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Chrome’da yer işaretli sık kullanılanlar çubuğunu göstermeyi nasıl açarız ve kapatırız onu anlatacağız.

Google Chrome en çok kullanılan internet tarayıcılarından birisidir. Chrome’da gezinirken beğendiğimiz, takip etmek istediğimiz siteleri yer işaretleri çubuğuna ekleyebiliyoruz. Bir siteyi yer işaretlerine eklemek için CTRL+D kısayolunu kullanmanız yeterlidir. Bu kısayola bastığınızda siteyi yer işaretlerinize ekleyebilirsiniz. Ardından o site Chrome yer işaretleri sekmesinde sürekli sabit olarak durur. Bu sayede sürekli takip ettiğiniz siteleri göz önünde bulundurmak için yer işaretlerine ekleyebiliyorsunuz.

Dilerseniz bu yer işaretlerini kapatıp sade bir görüntüye de sahip olabilirsiniz. Veya yer işaretlerini açabilir daha hızlı internet gezintisi yapabilirsiniz. Şimdi sizlere yer işaretleri açma-kapama nereden yapılır onu anlatalım.

Google Chrome Yer İşaretleri Açma ve Kapama Nereden Yapılır?

1-) Google Chrome yer işaretleri açmak veya kapatmak için öncelikle tarayıcımızın en sağ üst tarafında bulunan aşağıda gördüğünüz gibi 3 nokta işaretine basıyoruz. Sonrasında “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

2-) Akabinde yeni bir sayfa açılacak. Buradan sol menülerden “Görünüm” kısmını açıyoruz.

3-) Son olarak burada ise aşağıda gördüğünüz gibi “Yer işaretleri çubuğunu göster” seçeneğinin yanında bir buton çıkacak. Bu butonu açarak veya kapatarak yer işaretlerini aktif veya pasif yapabilirsiniz.

4-) Eğer buton sağ tarafta olursa yani açık olursa yer işaretleri görünür hale gelir. Fakat sol tarafa çevirirseniz yani kapatırsanız yer işaretleri görünmez ve Google Chrome sade bir hale gelmiş olur.

Bu şekilde yer işaretleri çubuğunu göstermeyi aktif veya pasif yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir