Çiğ Köfteciler Gece Kaça Kadar Açıktır? Sabah Kaçta Açılır?

Selamlar değerli takipçilerimiz bu yazımızda sizlere çiğ köfte dükkanlarının sabah kaçta açılıp gece kaça kadar açık kaldıkları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Çiğ köfte 7’den 70’e sevenlerinin olduğu ülkemizin en çok yenilen atıştırmalıklarından birisidir. Özellikle gece saatlerinde çiğ köfte tüketimi oldukça fazladır. Hal böyle olunca çiğ köfte dükkanları gece geç saatlere kadar açık kalabiliyorlar. Tabii ki saatler firmadan firmaya değişiklik gösteriyor ama ortalama sabahları saat 10-11 gibi açılan çiğ köfte dükkanları gece saat 1-2’ye kadar açık kalabiliyor.

Mesela Komagene çiğ köfteleri hafta içi ve hafta sonu her gün sabah saat 09:30’da açılıp gece saat 00:30’da kapanmaktadır. Fakat dediğimiz gibi bu komagene firması için geçerli. Lakin diğer firmalar da bu şekilde olabiliyor. Genel olarak sabahları çiğ köfte tüketilmediği için çok erken saatlerde açılmıyor. Dediğimiz gibi çoğu şube 10-11 civarında açılıyor. Geceleri ise 1-2’ye kadar açık durabiliyor.

Özellikle kalabalık yerlerde ve işlek caddelerdeki çiğ köfte dükkanları gece 2’ye kadar açık kalabiliyor. Fakat tam olarak kesin bir çalışma saatleri yok. Bu bakımdan size en yakın şubeye gidip çalışma saatlerini sorarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca AVM içlerindeki çiğ köfte dükkanları sabah 10’da açılıp akşam 10’da kapanırlar. Çünkü AVM’ler bu saatler arasında açık durmaktadır.

NOT = Uzun lafın kısası çiğ köftecilerin belli bir çalışma saatleri yoktur. Esnek çalışma saatlerine sahiptir diyebiliriz. Ama ortalama sabah 10-11 gibi açılıp gece 12-1 gibi kapanırlar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir