CS 1.6 Bot Doğduğu Anda Ölüyor Hatası Çözümü Nedir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere C.S. 1.6 oyununda botlarla oyun oynarken karakterimiz doğduğunda anında ölmesi hatasının çözümünü anlatacağız.

CS 1.6 botlarla oynarken bazen kendi oynadığımız karakter doğduğunda anında ölüyor. İllaki denk gelenler olmuştur. Bu durum gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Sizler için kısaca bir araştırma yaptık ve çözümünü bulduk. Şimdi detaylara geçelim.

Arkadaşlar CS 1.6 oyununu botlarla oynarken bazen oyun başlangıcında karakterimiz anında ölüyor. Bu durum büyük ihtimalle oyundaki bot sayısından kaynaklanmaktadır. Yani yaptığımız araştırmalara göre o anda oyunda normalinden fazla bot spawn oluyorsa haliyle siz de var olan bir botun üzerine spawn oluyorsanız işte bu durumda sizin karakteriniz otomatikman ölmüş oluyor. Yani demek istediğimiz, büyük ihtimalle diğer botla aynı yerde spawn olunduğu için sizin karakteriniz otomatikman ölmüş oluyor. Bunun çözümü için bot sayısını azaltabilirsiniz. Oyuna başlarken girişteki bot sayısını azalttığınız durumda her bot kendi yerinde doğacağı için yani fazladan bot olmayacağı için ölü doğanlar olmuş olmayacaktır.

Kısacası arkadaşlar eğer cs 1.6 ‘yı botlarla oynarsanız ve bot sayısı olması gerektiğinden fazla olursa aynı yerde doğan 2 karakterden sonra doğanı otomatikman ölmüş olur. Çünkü üzerine spawnlanmış gibi düşünün. Mesela biz assault mapinde botlara karşı ct oynuyorduk. İlk el normal turu kazandık ve sonraki ele geçildi. Ardından ct karakterimiz otomatikman öldü. Çünkü bizim doğduğumuz yani spawn olduğumuz noktada başka bir bot duruyordu. İşte bundan dolayı karakter ölü başlamış oldu. Eğer bot sayısını düşürürseniz haliyle herkes farklı noktalarda spawn olacağı için otomatik ölme işlemi olmayacaktır. Veya kesin çözüm için oyuna 0 bot ile başlayıp zamanla bot eklemesi yapabilirsiniz. Veya bot sayısı diyelim ki 40 ise siz bu sayıyı 20’ye düşürün. Bu şekilde deneyin. Aynı hatayı büyük ihtimalle almayacaksınız.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir