Cuma Gecesi 10 Kere Okuyanın 1 Milyon Günahını Sildiren Bir Salavat

Herkese hayırlı günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Cuma gecesi 10 kere okuyana 1 milyon hasene yazdırıp 1 milyon günahını sildirecek bir Salevat-ı Şerife’yi paylaşacağız.

İbni Abbas (Radıyallahu Anhüma) dan merfuan rivayet edilen bir hadis-i şerifte şöyle varid olmuştur:

“Her kim cuma gecesi on kere: ‘Ey mahlukatı üzerinde lütufları daim olan! Ey ikramlarıyla rahmet ve nimet sıfatlarını neşreden! Ey en değerli bağışların sahibi! Ahlak ve tabiat bakımından mahlukatın en hayırlısı olan Muhammed’e salat eyle. Ey yücelik sahibi bu akşam vakti bizleri mağfiret eyle.’ derse, Allah-u Te’ala ona 1 milyon hasene yazar, kendisinden 1 milyon günahı (olsa da) siler, kendisini bir milyon derece yükseltir. Kıyamet günü olduğu zaman İbrahim Halil (Aleyhisselam) ile (mahşerde kendisine tahsis edilen) kubbesinde komşu olur.” buyurmuştur.

Bu salevatın okunuşu aşağıdaki gibidir:

Salevat-ın Türkçe olarak okunuşu ise aşağıdaki gibidir:

Ya daimelfadli alelberiyyeh. Yabesitalyedeyni bilatiyyeti yasahibelmeve hibisseniyyeh. Salli ale muhammedin hayril vera besseciyyeti veğfirlene yazelule fihezihilaşiyyeh.

NOT = Salavatı lütfen Arapça’sından okuyunuz. Çünkü Türkçe’sinden okununca talim ve tecvit hataları olabiliyor. Bu yüzden Arapça bilmeseniz bile bilen bir kişiye okutturursanız daha iyi olur.

Cuma gecesi bu salavat-ı şerifeyi 10 kere okursanız Allah’ın izniyle hem 1 milyon günahınız silinir hem de 1 milyon hasene(yani sevap) kazanırsınız. Allah şimdiden okumuş olduğunuz duaları ve salavatları kabul eylesin.Amin…

Kaynak = Cübbeli Ahmet Hoca / Lalegül Dergisi

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir