Dailymotion 1 Milyon İzlenmeye Kaç Para Verir?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere dailymotin video yükleme kanalında 1 milyon izlenen bir videodan ne kadar kazanç sağlanır onu anlatacağız.

Dailymotion kullanıcılara göre youtube’dan sonra en iyi video sitesi olarak gösteriliyor.Fakat kazançlar konusunda tam tersi bir sıralama vardır diyebiliriz.Daha önceden paylaştığımız yazıda da anlattığımız gibi youtube 1 milyon izlenmeye ortalama 170 tl veriyordu.Fakat dailymotion’da bu durum çok farklı.Gelin şimdi birlikte inceleyelim.

Yukarıdaki görselde dailymotionda izlenen bir videonun tahmin edilen kazanç grafiği var.Görsel wmaraci forum sitesinden alıntıdır.Tamamen örnek olması amacıyla konuya ekliyorum.

Evet arkadaşlar grafikte gördüğünüz gibi dailymotionda ortalama 50 izlenmeye 0.04 dolar veriyor.Yani düz hesap yaparsak dailymotion 1 milyon izlenmeye 800 dolar vermektedir.(Bu da şuanki değer olarak yaklaşık 2500-3000 tl arasında bir para ediyor.)Evet arkadaşlar yanlış duymadınız 800 dolar.Tabii ki bu değer tamamen ortalamadır.Bazen daha yüksek gelebilir bazen de daha düşük gelebilir.

Gerçek şu ki dailymotion’un kazancı youtube’ye göre kat kat daha fazladır.Bunun nedenini ise dailymotion’da fazla video izlenmemesi olarak yorumlayabiliriz.Mesela dailymotion’da bir gezinin, 1 milyon izlenmiş video sayısına çok az rastlarsınız.Fakat youtube’da öyle değil.En dandik videolar bile minimum 1-2 milyon izlenme alıyor.Haliyle bu da youtube kazançlarını düşürüyor.

Sizlere tavsiyemiz eğer youtube kanalınız varsa birde yedek olarak dailymotionda açın.Sonra kazançlarınızı karşılaştırın.Dailymotion’da az bir izlenme sayısı alsanız bile youtube’dan daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Son olarak özetlemek gerekirse dailymotion’da 1 milyon izlenmeye ortalama 2000-3000 tl para kazanabilirsiniz.Ama dediğimiz gibi dailymotion’da 1 milyon izlenme elde etmek oldukça zordur.Yine de denemeden bilinmez tabii ki.Teşekkürler herkese iyi çalışmalar bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir