Demokrasi ve Şehitler Mitinginde Kırılan Rekorlar

Evet büyük demokrasi mitingi geride kaldı.Gerçekten epey bir rekora imza atıldı.Mitingde her türlü ince ayrıntı düşünüldü.

Peki şimdi gelelim mitingde neler oldu onu anlatalım;

Miting başlamadan önce mehter takımı konser verdi.Daha sonrasında parti başkanları ve cumhurbaşkanı halkı selamladı.Sonrasında program Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.Daha sonrasında gazi bir vatandaşımız sahnede konuşma yaptı.Sonrasında büyük devlet adamları konuşma yaptı.Sırasıyla ilk olarak Devlet Bahçeli, sonrasında Kılıçdaroğlu, sonrasında Hulusi Akar, sonrasında başbakan Binali Yıldırım ve en son olarak cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşma yaptı.Sonrasında program bitti.Kısacası miting bu şekilde oldu diyebiliriz.

Peki demokrasi mitinginde kırılan rekorlar nelerdir onlara bakalım;

*Türkiye’de ilk defa bir mitingde 60 metre uzunluğunda en büyük sahne kuruldu.

*Türkiye tarihinin en kalabalık mitingi yapıldı.Yaklaşık 5 milyon insanın katıldığı söyleniyor.

*İlk kez muhalefet partileri başkanları,ana parti başkanı ve cumhurbaşkanı ile aynı mitingde,aynı sahnede konuşma yapıldı.

*İlk kez bir miting alanında 1 milyon watt gücünde ses sistemi kuruldu.Bu sayede 1.5 kilometre öteden sesler rahatlıkla duyulabiliyordu.

*İlk kez bir miting alanında toplam 25 bin polis görev aldı.En kalabalık polis bu mitingde yer aldı.

*Demokrasi ve şehitler mitingini takip etmek isteyen yabancı dil bilen insanlar için ilk kez “ibb simultane” uygulaması kullanıldı.Bu uygulama sayesinde Türkçe miting farklı dillere çeviri yapıldı.

*Ulaşım için 7 bin otobüs tahsis edildi.

*Demokrasi ve şehitler mitingi için 728 sağlık personeli görevlendirildi.Bir hastane de bile bu kadar sağlık personeli yok diyebiliriz.Ne kadar fazla olduğunu artık siz düşünün.

Ek olarak anadolu ajansın paylaştığı görseli sizlere aktarayım.Burada da detaylı bilgiler yer almaktadır.

demokrasi mitinginde kırılan rekorlar 1

Daha bir çok rekor kırıldı fakat bende tam bilmiyorum.Öğrendiklerimi konuya ekleyeceğim.Sizlerinde bildiği Demokrasi ve şehitler mitingiyle ilgili detaylı bilgiler ve kırılan rekor varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir