Devlete Ait Resmi Açık Artırmaya (İhale) Nasıl Katılınabilir, Web Sitesi Neresi?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere devlete ait resmi açık artırma sitesi neresidir, açık artırmaya nasıl katılım sağlanır hakkında bilgi vereceğiz.

Devlete ait bir açık artırma platformunun olduğunu biliyor muydunuz. Bizler de yeni öğrendik ve sizlerle paylaşmak istedik. “www.eihale.gov.tr” bu site üzerinden tamamen %100 güvenli açık arttırma ihalelerine katılabilir ve teklifler verebilirsiniz. İhale size kalırsa ürünlerin sahibi olabilirsiniz. Bu sitede birbirinden çeşitli ürünler yer alıyor ve tamamen devlet güvenirliği altındadır. Şimdi sizlere kısaca site hakkında bilgi verelim ve devlete ait resmi sitede ihaleye nasıl katılım sağlanır onu anlatalım.

Devletin Açık Artırma Sitesi Neresi? Ürünlere Teklif Nasıl Verilir? İhaleye Nasıl Katılım Yapılır?

Öncelikle arkadaşlar site adresi “www.eihale.gov.tr” burasıdır. Siteye girdikten sonra ilk yapmamız gereken üye olmaktır. Üyelik tamamen ücretsizdir. Dilerseniz hiç üye olmadan E-Devlet bilgilerinizle de sisteme giriş yapabilirsiniz.

  • Resmi Açık Artırma Sitesi ==> www.eihale.gov.tr

Siteye üye olduktan sonra ana sayfaya giriyoruz. Burada karşımıza en güncel açık artırma ürünleri çıkacak. Dilerseniz bunlara veya hangi ürüne bakıyorsanız aratma bölümünden onun adını yazarak o ürünlerin ihale bilgilerine bakabilirsiniz. Teklif vermek için ilk olarak ürünlerin altında yazan “Detay” butonuna basın.

Akabinde açılan sayfada ürün hakkında bilgiler çıkacak. Burada sağ tarafta aşağıdaki gibi bir bölüm çıkacak. Buraya kendi teklifinizi yazabilirsiniz. Fiyatı yazdıktan sonra alttaki “Teklif Ver” butonuna basmanız gerekiyor. Bu şekilde teklif verebilirsiniz.

Ürünler hakkında yani açık artırma (ihale) hakkındaki bilgilere sayfanın alt tarafından ulaşabiliyorsunuz. Burada ihale numarası, eşya kategorisi vb. tüm bilgiler yazacaktır. Ayrıca ihale detaylarında da hangi üründen kaç tane, kaç adet bulunuyor onun da bilgisi yazmaktadır.

Ayrıca yukarıda da dediğimiz gibi burada aklınıza gelebilecek tüm ürünler mevcuttur. Diyelim ki açık artırma ile laptop satın almak istiyorsunuz. Ana sayfada “İhale içeriğinde adı” kısmına laptop yazıp 1-2 saniye bekleyin. Ürün ismini yazdıktan sonra enter tuşuna basmayın, biraz bekleyince otomatik geliyor. Ardından tüm ihalede olan laptoplar sayfada gözükecektir. Buradan detay butonuna basarak ihale hakkında bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Sitede otomobil parçaları, teknik parçalar, teknolojik eşyalar vb. birçok parça olabiliyor. Yani dilediğiniz ürünler için devlet güvencesi altında açık artırmaya katılabilirsiniz. Ek olarak şunu da belirtelim arkadaşlar, buradaki hemen hemen tüm ürünler devlete ait olan ürünler diye biliyoruz. Yani daha doğrusu bu açık artırmadaki ürünler, gümrükte takılan eşyalar olabiliyor veya TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ‘e ait ürünler olabiliyor, vb. devlete ait eşyalar olabiliyor. Bu yüzden tamamen güvenilirdir. Zaten site adresi gov.tr ile bitmektedir. Buradan da sitenin %100 güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir