Discord Hakkımda Yazısı Nasıl Yazılır? (DC Hakkında Kısmı Ekleme)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Discord’da hakkımda yazısı nasıl ve nereden eklenir onu anlatacağız.

Discord, günümüzde en çok kullanılan iletişim, haberleşme, mesajlaşma platformlarından birisidir. Özellikle gamer oyuncuların sıklıkla kullandığı bir yerdir. Eskiden team speak vardı. Discord çıktıktan sonra yerini bu aldı diyebiliriz. Discord’un birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Kendinize özel profil oluşturabilir ve tasarımını yapabilirsiniz. Dilerseniz kendinize ait hakkında kısmına küçük bir açıklama yazısı yaparak kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Şimdi sizlere DC’ye Discord’a hakkımda yazısı nasıl yazılır, nereden yazılır resimler eşliğinde onu gösterelim.

Discord Hakkımda Kısmı Ekleme Nasıl Yapılır?

1-) Discord’a hakkında kısmı eklemek için öncelikle Discord uygulamasından ana sayfaya girin. Ardından sol alttaki “Kullanıcı Ayarları” bölümüne girin.

2-) Sonrasında burada sol menüden “Kullanıcı Profili” alanına girin.

3-) Ardından açılan ekranda biraz aşağı iniyoruz ve aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Hakkımda” kısmı karşımıza çıkıyor. Buraya 190 karakter hakkımda yazısı yazabilirsiniz. Dilerseniz kendi reklamınızı yazın veya sizi anlatan bir şey yazın. Bu kısım diğer kullanıcılar tarafından gözükecektir.

4-) Hakkında yazısını yazdıktan sonra sağ alttaki “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz.

5-) Böylelikle Discord’da hakkında kısmını doldurmuş olursunuz. Hakkında bölümü diğer kullanıcılar tarafından görülebiliyor. DC’de bir kişinin profilini görüntüleyince hakkımda yazısı karşımıza çıkmaktadır. Sizler de görünmesini istediğiniz notları veya yazıyı bu alana yazabilirsiniz.

Bu şekilde Discord’a hakkında yazısı ekleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir