Dönerci Dükkanları Ne Zaman Açılır Ne Zaman Kapanır? Çalışma Saatleri

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere tavuk ve et dönercilerin sabah kaçta açılıp akşam kaçta kapandıklarını yani çalışma saatlerini paylaşacağız.

Ülkemizde 7’den 70’e herkesin severek yediği en popüler yemek döner diyebiliriz. Döner genelde tavuk ve et dönerler olmak üzere 2 kısma ayrılır. Çoğunlukla öğrenciler uygun fiyatından dolayı tavuk dönerleri tercih ediyorlar. Okula giderken veya okuldan eve dönüşte 1 yarım ekmek döner genelde öğrencilerin tercih ettiği gıdalardan birisidir. Ayrıca bazı büyük dönerciler evlere sipariş de veriyor. Bunun için numaralarını arayıp eve sipariş verebilirsiniz. Şimdi dönerci dükkanları genelde kaçla kaç arasında çalışırlar onu paylaşalım.

Dönercilerin Çalışma Saatleri | Kaçla Kaç Arası Açıktırlar?

  • AVM içindeki dönercilerin çalışma saatleri ==> 10:00 – 22:00
  • AVM dışındaki normal dönerci dükkanları çalışma saatleri (ortalama) ==> 09:00 – 22:00

Dönerci dükkanları genel olarak ortalama sabahları saat 08:30-9:30’da açılmaktadır ve akşam ise ortalama saat 22:00-23:00 arasında kapanmaktadır. Fakat bu tamamen ortalama saatlerdir. Müşterilerin durumuna göre dükkanlar daha erken açılabiliyor veya daha geç kapanabiliyor. Örneğin çok işlek caddelerdeki dönerciler gece 12-1’e kadar açık kalabiliyor. Çünkü genelde gece siparişleri çok yüksek oluyor. Bu bakımdan da dükkanları erken kapatmıyorlar. Aynı şekilde işlek yerdeki dönerciler sabah 7-8 gibi erken vakitlerde de açılabiliyor. Ama genel olarak ortalama çalışma saatleri bu aralıktadır.

Ayrıca AVM içerisinde yer alan dönercilerin çalışma saatleri ise 10:00-22:00 saatleri arasındadır. Çünkü AVM’ler sabah 10’da açılıp akşam 10’da kapanıyor. Haliyle AVM’de bulunan döner dükkanları da bu saatlere uymaktadır.

Bunlara ek olarak hangi dönercinin saatlerini öğrenmek istiyorsanız kendi resmi web sitesine girip de bakabilirsiniz. Bazı dönerciler kendi sitelerinde mesai saatlerini müşterilerle paylaşıyor. Oradan da öğrenebilirsiniz. Ama dediğimiz gibi genel olarak sabahları saat 9 gibi açılıyorlar. Akşamları ise 10 gibi kapanıyor. Ek olarak bayram ve özel günlerde daha geç kapanabilirler. Ayrıca kış aylarında daha erken kapanan dönerciler yaz aylarında ise daha geç kapanabiliyor. Bu durum tamamen müşterilerin duruma bağlıdır diyebiliriz. Kışın az müşteri gittiği için erken kapatabiliyorlar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir