Dua Yaparken Mutlaka Söylenmesi Gereken Bir Zikir

Öyle bir zikir düşünün ki birinin ruhuna okuduğunuzda Allah’ın yarattıkları ilim adedinceye kadar o duayı okumuş oluyorsunuz.

Mesela şöyle bir örnek verelim, diyelim ki bir ölünün ruhuna kelime-i şehadet getirdiniz.Ardından da aşağıda vereceğimiz zikri çekerseniz bu kelime-i şehadeti 1 kere değil de Allah’ın ilminin kapsadığı tüm şeyler adedince okumuş sayılırsınız.Gerçekten muazzam bir zikir diyebiliriz.Zikir aşağıdaki gibidir.Türkçe mealini de aşağıya ekledik.

Zikrin Arapçası;

Fî külli lemhatin ve nefesin adede ma vese’ahü ilmullah.

Zikrin Türkçe Meali;

Allah’ın ilminin kapsadığı şeyler adedince ve yaratılan her varlığın her göz açıp kapama ve her nefes alışverişi adedince.

Bu zikri ezberlemeniz gerçekten çok faydalı olacaktır.Zaten kısa, dilimiz bu zikre alışırsa her duanın ardına bu zikri okursak oldukça yüksek sevaplara girebiliriz.

Mesela birinin ruhuna kelime-i şehadet getirirken şu şekilde getirirsek 1 kere değil binlerce,milyonlarca okumuş oluruz;

Eşhedü en lailehe illallah ve eşhedü enne muhammeden abduhu ve rasuluhu fi külli lemhatin ve nefesin adedema veseahü ilmullah Allah Allah Allah.

Kısacası edeceğiniz duanın hemen ardına bu zikri okumanız gerekmektedir.Herkese iyi ilimler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir