Dünyanın En Değerli 5 Şirketi

Herkese merhabalar bugün sizlere dünyanın en değerli 5 şirketini tanıtacağız.Herkese iyi okumalar dileriz.

2017’nin ilk aylardaki verilerine göre dünyanın en değerli şirketleri açıklandı.Listede büyük sürprizler var.Geçen seneyi ilk sırada kapatan firma bu sene 2. sıraya geriledi.Şimdi lafı uzatmadan dünyanın en değerli 5 şirketini maddeler halinde açıklayalım.

5-) Microsoft;

Dünyanın en değerli 5. şirketi Bill Gates’in sahibi olduğu Microsoft’dur.Microsoft’un marka değeri 76,3 milyar dolar olarak belirlendi.Geçen sene 4. sırada olan Microsoft bu 2017 senesi içerisinde 5. sıraya gerilemiştir.Microsoft şirketi genel olarak yazılım alanında iş yapmaktadır.Şirketin bu denli büyük olmasının en büyük etkeni ise Windows işletim sistemleridir.Şu anda dünya genelinde en çok kullanılan işletim sistemi Microsoft Windows 7‘dir.Microsoft’un sahibi Bill Gates hala dünyanın en zengin insanı olarak bilinmektedir.

4-) AT&T;

Dünyanın en değerli 4. şirketi, Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan telekomünikasyon alanında lider şirketlerden birisi olan AT&T şirketidir.Şirketin uzun açılımı “American Telephone and Telegraph Company” ve Türkçe olarak açılımı ise “Amerikan Telefon ve Telgraf Şirketi” ‘dir.Şirketin toplam marka değeri 87 milyar dolardır.

3-) Amazon.com;

Dünyanın en çok kullanılan online alışveriş sitesi olan amazon.com dünyanın en değerli 3. şirketi konumundadır.Şirketin toplam marka değeri yaklaşık 106 milyar dolardır.Hemen hemen tüm ülkelerde online alışveriş için hizmet sağlayan amazon.com bu alanda en iyi şirkettir diyebiliriz.

2-) Apple;

Listemizin 2. sırasında Apple var.Apple geçen sene dünyanın en değerli 1. şirketiydi lakin bu sene 1 basamak geri düştü ve şuanda dünyanın en değerli 2. şirketidir.Bir teknoloji-yazılım şirketi olan Apple’ın marka değeri ise tam tamına 107 milyar dolardır.

1-) Google;

Şimdi geldik dünyanın en değerli şirketine.Geçen sene 2. sırada bulunan Google bu sene zirveye oturarak dünyanın en değerli şirketi konumuna ulaştı.Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google bu alanda en iyisi olmaya devam ediyor.Şirketin toplam marka değeri 109,5 milyar dolardır.İnternetin devi olan Google gelecek yıllarda da dünyanın en değerli şirketi unvanını koruyacağı söyleniyor.

Şimdilik liste bu şekilde.İlerleyen dönemlerde herhangi bir değişiklik olursa listeyi yenileyeceğiz.

YORUMLAR

  1. […] merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere dünyanın en değerli 5 şirketinden sonra Türkiye’nin en değerli 5 şirketini […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir