Düşmanlardan, Hırsızlardan ve Tüm Kötülüklerden Korunmak İçin Okunacak Dua

Cümleten selamun aleyküm arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere düşmanlardan, hırsızlardan ve diğer tüm kötülüklerden korunmak için okunacak bir duayı paylaşacağız.

Düşmanlardan, hırsızlardan ve bütük kötülüklerden muhafaza olunmak için tecrübe edilmiş hususlardan biri de korkan kişinin el-Hafîz” ismi şerifi ile birlikte şu ayet-i kerimeleri yaz(ıp muska yaparak üzerinde taşı)ması veya da okumasıdır ki bunu yapan kişi istemediği hiçbir şeyi ebediyyen görmez. Ayet-i Kerimeler aşağıdaki gibidir.

Duanın Arapçası:

Duanın Türkçe Olarak Yazılışı:

“Fallahühayrun hafizavvehüve erhamürrahimin. Lehü muaggibatün mimbeyni yedeyhi vemin halfihi yehfezu nehü minemrillah. İnna nahnu nezzelnazzikra veinnelehu lehafizun. Allahu hafizun aleyhim vema ente aleyhim bivekil. İnküllü nefsillemme aleyhe hafiz. Veinne aleyküm lehafizın. Vehüvel gahiru fevga ıbadih, ve yursilü aleyküm hafezah. İnnerabbi ale külli şeyin hafiz. Vehafezna he min külli şeytanirracim. Vehıfzen min külli şeytanimmarid. Vehifza, zelike tegdirül azizil alim. Vellahü mivveraihim muhit. Bel hüve guranümmecid. Filevhimmehfuz.”

ÖNEMLİ NOT = Lütfen yukarıdaki duayı ve ayetleri Arapça’sına bakarak okuyunuz. Türkçe yazılışını okuduğunuzda tecvid ve talim hataları yapabilirsiniz. Sonuçta uzatmalar ve tecvit kurallarını Türkçe olarak ifade edemiyoruz o yüzden Arapçasından okuyunuz. Eğer Arapça bilmiyorum diyorsanız bilen bir kişiye okutturunuz inşallah.

Duanın Arapçası ve Türkçe olarak okunuşu bu şekildedir. Ek olarak bu dua Lalegül dergisinden alıntılanmıştır. Diğer detaylar için dergiyi inceleyebilirsiniz. Allah razı olsun herkese hayırlı ilimler dileriz.

Kaynak = Lalegül Dergisi – Cübbeli Ahmet Hoca – (es Senusi, el-Mücerrebat, sh:15-16,  -Mücerrebatü Diyerbi hamişinde-, Diğer kaynak için bakınız: ed-Demiri, Hayatu’l-hayevan, 2/61; Tacuddin es-Sübki, Tabekatü’ş-Şafi’ıyyeti’l-kubra, rakam:839, 7/140; ed-Diyerbi, el-Mücerrebat, sh:72-73; en-Nebhani, Se’adetü’d-dareyn, sh:588; es-Seyyid el-Maliki, Ebvabü’l-ferac, sh:134-135)

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir