Düzce – Efteni Gölüne Nasıl Gidilir? Hakkında Kısaca Bilgi

Herkese selamlar değerli mmsrn.com takipçilerimiz. Bu yazımızda sizlere Düzce’deki Efteni gölü hakkında birkaç bilgi paylaşımı yapacağız.

Efteni gölü, Düzce ilinin Gölyaka ilçesinde bulunan bir tatlı su gölüdür. Gölyaka’da bulunan doğal güzelliklerden sadece birisidir. Sadece birisidir diyoruz çünkü Düzce-Gölyaka’da güzeldere şelalesi, kardüz yaylası, pürenli yaylası vb. gibi gezilecek ve görülecek yerler de bulunmaktadır. Ama bu yazımızda sizlere Efteni gölünü tanıtmaktayız. Diğerlerini de ilerki yazılarımızda tanıtmayı düşünüyoruz.

Efteni gölüne Düzce’den 2 farklı yolla gidilmektedir. Birincisi Düzce Gölyaka sapağından giriş yaparak Gölyaka merkezden ağrı gidilen yoldur. Diğer yol ise Düzce’nin merkezinden Gölyaka’nın arka tarafına giden yoldan gidilmektedir. Haritada aşağıdaki gibi gösterelim.

Gördüğünüz gibi eğer İstanbul’dan doğuya doğru gidiyorsanız en yakın mesafe 1. yoldur.Fakat ben Düzce’nin merkezini de görmek istiyorum diyorsanız 2. yoldan Efteni gölüne gidebilirsiniz.Tercih sizindir.Efteni gölüne bu şekilde gidebilirsiniz.

Biraz da Efteni gölünün etrafından bahsedelim.Burada bir işletme sahibi bulunmaktadır.Burada çay,kahve,cips vb. yiyecek içecekler yer almaktadır.Uygun fiyattan satılıyor korkmanıza gerek yok.Öğle vakitleri giderseniz fotoğraf çekiminde biraz sorun yaşayabilirsiniz.Çünkü güneş tam tepenizde olacaktır.Fakat ikindi vakti akşam üzeri giderseniz hem güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.Hem de çay-kahve eşliğinde manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.Bu arada gece vakti giderseniz göl etrafında aşırı derecede sivrisinek ve benzeri uçan sinekler bulunmaktadır.Bunlar sizlere baya bir zorluk çıkartabilir.O yüzden bizim tercihimiz gece değil ikindi vakti gitmenizdir.

Şimdilik efteni gölü hakkında verebileceğimiz bilgiler bu şekildedir.Diğer gezi yazılarımızda görüşmek üzere.Kendinize iyi bakınız.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir