E-Devlet Adıma Dikilen Fidanları Nereden Görebilirim? (Hangi İlde ve İlçede)

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere E-Devlet’e yeni gelen bir hizmetten bahsedeceğiz. E-Devlet’te yer alan bilgiye göre herkesin adına 3 fidan yani 3 ağaç dikilmiştir. Vatandaşlar E-Devlet sitesine girerek kendi adına dikilen fidanlar hangi ilde ve ilçede dikilmiştir sorgulatabiliyor ve öğrenebiliyor.

Öncelikle E-Devlet’e girdiğinizde size bir mesaj gelecektir. Mesaj 11 Kasım tarihinde gönderilmiştir.

E-Posta şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı:

Bugün Fidan, Yarın Nefes! 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nü bu yıl 84 milyon vatandaşımız için 3’er fidanı toprakla buluşturmanın verdiği heyecanla kutluyoruz. Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes oluyoruz. Geleceğe Nefes olmak için sizin adınıza dikilecek 3 fidan ile ilgili detayı görüntülemek için tıklayınız.

Mesajda yer alan bilgiye göre 84 milyon vatandaşımız için 3’er tane fidan dikilmiştir. Yani toplamda 84*3=252 milyon fidan (ağaç) dikilmiştir. E-Devlet’te yer alan bağlantıdan sizin adınıza dikilen fidanların yerlerini görebiliyorsunuz. Şimdi detaylı şekilde anlatalım.

E-Devlet’te Adınıza Dikilen Ağaçlar Nerede Dikilmiştir Nasıl Öğrenebiliriz?

  • Adınıza dikilen fidanlar nerede bulunuyor öğrenmek için link : turkiye.gov.tr/tarim-ve-orman-fidan-sahiplenme-gelecege-nefes-ol

1-) Öncelikle sizin adınıza dikilmiş olan fidanların nerede olduklarını öğrenmek istiyorsanız ilk olarak E-Devlet’e giriş yapın. Ardından “https://turkiye.gov.tr/tarim-ve-orman-fidan-sahiplenme-gelecege-nefes-ol” buradaki adresi açın. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Burada “Sertifika Oluştur/Görüntüle” butonuna tıklıyoruz. Görüntüle kısmının üzerine basıyoruz.

2-) Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir sertifika belgesi çıkacaktır. İşte burada adınıza dikilen fidanların hangi şehirde ve ilçede dikildiği bilgisi yazıyor. Dilerseniz sağ üst köşeden “Dosyayı İndir” diyerek belgeyi pdf olarak indirebilirsiniz.

3-) Belgenin aşağısına doğru indiğinizde “Adınıza dikilen fidanların bulunduğu bölgeler:” şeklinde bir kısım çıkacak. Burada adınıza hangi illerde fidan dikildiyse o yazıyor.

4-) Mesela bizim adımıza dikilen fidanlar:

  • Van / Edremit
  • Kilis / Kilis
  • Samsun / Atakum

illerinde olmuştur. Sizlerin de aynı şekilde burada adınıza dikilen ağaçların konumu yazmaktadır. Devletimizden Allah razı olsun. Bizler adına dikilen fidanlar için teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Bu şekilde adınıza dikilen fidanların hangi ilde ve ilçede olduklarını öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir