E-Reçete Numarası Nerede Yazar? Reçete Numarasını Kaybettim Nasıl Bulurum?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere e-reçete numarası nerede yazar ve nasıl bulunur onu göstereceğiz.

E-reçete hastanede randevu olduktan sonra doktor tarafından küçük bir kağıda yazılarak hastaya verilir. Ardından bu numara yani reçete kodu ile eczaneye gidildiğinde yazılan ilaçlar temin edilir. Fakat bazen aksilikler yaşanabilir ve e-reçete numarasını kaybedebilirsiniz. İşte bu yazıda sizlere e-reçete numarasını nasıl öğreniriz, kaybedilen e-reçete numarası nerede yazar onu anlatacağız. E-Reçete, E-Nabız sisteminde güncel olarak kaydedilmektedir. Yani diyelim ki siz bugün doktora gittiniz ve doktor size ilaç yazdı. Bu e-reçete numarası ve ilaçların isimleri E-Nabız sisteminde kaydediliyor. Kısacası e-reçete numarasını e-nabız üzerinden öğrenebilirsiniz. Şimdi kısaca anlatalım.

Hastane Randevusunda Verilen Reçete Numarası Nerede Yazıyor?

1-) Hastanede tedavi olduktan sonra verilen reçete numaraları “1Y6LX8GS” , “KC97YE3” , “AKJ46BC” vb. şeklinde numaralardır (bu numaralar tamamen örnektir, gerçek değildir). Eğer size yazılan reçete numaralarını kaybettiyseniz E-Nabız’dan öğrenebilirsiniz. Bunun için ilk olarak E-Nabız’a giriş yapıyoruz. E-Devlet şifresi ile giriş yapabilirsiniz.

2-) E-Nabıza girdikten sonra sol menüden “Reçetelerim” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından burada yazılan tüm reçeteler gözüküyor. Reçete No kısmından sizin adınıza yazılan tüm reçeteleri ve ilaçları öğrenebilirsiniz.

4-) Sağ taraftaki “Detay Görüntüle” butonuna basarsanız adınıza yazılan ilaçların isimlerini ve doz miktarlarını öğrenebilirsiniz.

5-) Bu şekilde kaybettiğiniz reçete numaralarını buradan öğrenebilirsiniz. E-Nabız’dan öğrendiğiniz reçete numaranızı eczaneye gidip eczacıya vererek ilaçlarınızı alabilirsiniz.

Bu şekilde reçete numaralarınızı öğrenebilir ve eczaneye giderek bu numarayı verdiğinizde ilaçlarınızı temin edebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir