Eczaneler Kaçta Açılıyor Kaçta Kapanıyor | Eczane Çalışma Saatleri

Herkese merhabalar bu yazımızda eczanelerin çalışma saatlerini gün gün paylaşacağız.

Eczaneler hasta olduğumuz zamanlarda sık sık uğradığımız mekanlardır. Özellikle hastane sayılarının artmasıyla birlikte eczane dükkanları da aynı sayıda artış gösterdi. Hele hele hastanelerin civarlarında en az 4-5 tane eczane yan yana bulmak oldukça mümkündür. Ayrıca hastane olmayan yerlerde de bazı sokak aralarında eczaneler mevcuttur. Google Haritalar uygulamasını kullanarak kendinize en yakın eczanenin veya nöbetçi eczanenin konumunu öğrenebilirsiniz. Buradaki yazımızdan da hızlı şekilde nöbetçi eczane nasıl bulursunuz onu anlattık bakabilirsiniz.

Şimdi normal eczanelerin gün gün kaçta açılıp kaçta kapandıklarını sizlere aktaralım. Bu saat aralıklarına göre eczanelere gidip ilaç alabilirsiniz. Kapalı saatlerde ise nöbetçi eczanelere gitmeniz gerekmektedir.

Eczane Çalışma Saatleri

  • Pazartesi ==> 08:30 – 19:00
  • Salı ==> 08:30 – 19:00
  • Çarşamba ==> 08:30 – 19:00
  • Perşembe ==> 08:30 – 19:00
  • Cuma ==> 08:30 – 19:00
  • Cumartesi ==> 09:00 – 19:00
  • Pazar ==> Pazar günü normal eczaneler kapalıdır. Fakat nöbetçi eczaneler açıktır.

Türkiye’deki tüm eczaneler yukarıda gördüğünüz gibi hafta içi günleri sabah saat 08:30’da açılırlar ve akşam 19:00’da yani 7’de kapanırlar. Cumartesi günü ise sabah saat 09:00’da açılır ve akşam yine aynı saatte 7’de kapanır. Pazar günleri ise normal eczaneler maalesef kapalıdır fakat nöbetçi eczaneler açıktır.

Ayrıca bu saatler dışında yani 08:30-19:00 saatleri dışında hafta içi ve hafta sonu cumartesi günleri de aynı şekilde nöbetçi eczaneler açık olmaktadır. Yani mesela perşembe günü akşam saat 10’da normal eczaneler kapalı olmasına karşın nöbetçi eczaneler açıktır. Nöbetçi eczane ise her mahallede ve semtte ortalama 1-2 tane bulunmaktadır.

NOT = Tekrardan bir örnek vermek gerekirse, mesela diyelim ki salı günü gece saat 11’de ilaca ihtiyacınız oldu. Bu durumda yukarıdaki çalışma saatlerinden gördüğünüz gibi eczaneler kapalı olur. Ama nöbetçi eczane araştırarak saat 11’de olsa oraya gidip ilaç alabilirsiniz.

Bazı yerlerde nöbetçi eczane bulmak meşakkatli olabiliyor bu yüzden eczaneler akşam 7’de kapandığından dolayı geç olmadan gidip ilaçlarınızı almanızı tavsiye ediyoruz. Herkese acil şifalar dileriz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir