Edimax Modem Kullanıcı Adı ve Wifi Şifre Değiştirme

Herkese merhabalar.Bu yazımızda sizlere Edimax markalı modemlerin wifi şifresi ve kullanıcı adını nasıl değiştirebiliriz onu anlatacağız.

Daha önceki yazılarımızda asus,airties,everest vb. hemen hemen tüm markalı modemlerin wifi şifresini nasıl değiştirebilirdik onu anlatmıştık.Bu yazımızda da edimax markalı modemlerin şifresini nasıl değiştirebiliriz onu göstereceğiz.Şimdi lafı uzatmadan maddeler halinde anlatıma başlayalım.

NOT=Yabancı bir siteden alıntı yaptığımız için yönetici panelini İngilizce olarak anlatım yapacağız.Türkçe’de de aynı yerlerden girerek wifi şifre değiştirme yapabilirsiniz.

1-) Öncelikle edimax modem arayüzümüze girmek için tarayıcımızı açıyoruz ve arama çubuğuna “192.168.2.1” adresini giriyoruz.

2-) Ardından kullanıcı adı ve şifre kısmına eğer daha önceden oluşturduysanız onları giriyorsunuz veya modemi alınca size verilen bir şifre varsa onu giriyorsunuz.Ama eğer bunların hiçbirini bilmiyorsanız o zaman kullanıcı adı yerine “admin” ve şifre yerine de “1234” giriyorsunuz.Eğer bunlar da olmazsa o zaman “admin-admin” , “admin,password” vb. gibi tüm olasılıkları deneyin.İllaki birisi olacaktır.

3-) Ardından kullanıcı adı ve şifremizi doğru girdikten sonra edimax modem yönetici paneline girmiş oluyoruz.Sonrasında sol menüden “2.4GHz Wireless” ve ardından “Basic” kısmına giriyoruz.Türkçe olarak da Temel Ayarlar kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında açılan sayfanın üst tarafındaki “Wireless Network Name(SSID)” kısmından modemimizin ismini değiştirebiliyoruz.

5-) O sayfanın bir alt kısmındaki “Pre-shared Key” bölümünden de modemimizin wifi şifresini istediğimiz gibi değiştirebiliriz.

6-) Wifi şifremizi değiştirdikten sonra “Save Settings” ‘e basıyoruz.Sonrasında bir kaç saniye bekliyoruz ve otomatikman şifremiz ve diğer bilgiler güncellenmiş oluyor.

Edimax markalı modemlerin wifi şifresi ve kullanıcı adı bu şekilde değiştirilmektedir.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir