En Değerli ve Pahalı Coin(Sanal Para) Sıralaması

Herkese merhabalar arkadaşlar bugün sizlere en değerli yani en pahalı coinler sıralamasını paylaşacağız.Umarız faydalı olur.İyi okumalar dileriz.

Şuanda sanal ortamda onlarca hatta yüzlerce kripto yani sanal para mevcuttur.Bunlardan büyük bir kısmı herkes tarafından kabul edilmese de bazıları tüm kullanıcılar tarafından kabul edilmiş para birimleridir.Örneğin bitcoin,litecoin,dogecoin vb. kripto paralar tamamen bilgisayar madencileri tarafından üretiliyor ve bu para bilirimlerinin somut bir maddesi yoktur tamamen sanaldır.

Peki bu para birimlerinin en değerli olanları hangisi şimdi onu paylaşalım.

5-)Litecoin

2013 yılında üretilen litecoin para birimi gün geçtikçe değerlenmeye başlıyor.En pahalı yani en değerli coinler arasında 5. sırada olan litecoin‘in şimdiki değeri (1 litecoinyaklaşık 23 dolar yani 82 tl dir.Bitcoin ve ethereum gibi yüksek fiyatlı sanal paralara yatırım yapamam diyorsanız şimdilik fiyatı düşük olan litecoin’e yatırım yapabilirsiniz.

4-)Monero

İlk olarak 2014 senesinde üretilen monero sanal parası şuanda 34 dolardan işlem görmektedir.Yani bu da yaklaşık 120 tl‘ye tekabül etmektedir.Monero’ya yatırım yapmak isteyenler için bu alanda maalesef Türkçe bir site yok.Lakin yabancı siteler aracılığıyla yatırım yapabilirsiniz.

3-)DigixDAO

DigixDAO para birimi ise ilk olarak 2016 yılının nisan ayında üretilmiştir.1 digixdao para birimi yaklaşık 72 dolar yani 257 tl‘ye denk gelmektedir.Şuanda en pahalı 3. coin olan digixdao içinde bulunduğumuz mayıs ayında oldukça yükselişe geçmiştir.Eğer bu yükseliş grafiğinin daha da artacağını düşünüyorsanız şimdiden yatırım yapmak mantıklı olabilir.

2-)Ethereum

Geldik listemizin 2. sırasına.Listemizin 2. sırasında en pahalı 2. sanal para olarak ilk defa 2015 senesinde üretilen ethereum var.Ethereum’un şuanki değeri 160 dolardır.Yani bu da 570 tl‘ye denk gelmektedir.Bitcoin’den sonra en değerli sanal para olan ethereum için bir çok mining sitesi mevcut.Bu siteleri kullanarak kendi başınıza ethereum üretebilirsiniz.

1-)Bitcoin

Listemizin ilk sırasında ise sizlerinde tahmin edeceği gibi bitcoin var.Bitcoin ilk olarak 2008 yılında yazılım uzmanı Japon Satoshi Nakamoto tarafından üretilmiştir.Bitcoin kripto paraların arasında en pahalısı ve en değerlisi olanıdır.Mayıs ayında fırlayışa geçen bitcoin şuanda 2100 dolar yani 7500 tl‘dir.Bu değer her dakika hatta her saniye değişmektedir.Örneğin 2 gün önce 1 bitcoin 10 bin tl’yi bulurken şimdi ani düşüş yapmıştır ve 7500 tl civarında değişmektedir.

Bu yüzden bitcoine yatırım yapmadan önce iyi düşünmenizi tavsiye ediyorum.Çünkü fiyatı en yüksek olan para birimi bu olduğu için en fazla düşüşü ve yükselişi de bu para birimi gerçekleştirir.Yani bitcoine yatırım yaparsanız ya 1-2 güne paranızı katlarsınız ya da epey bir zarara girersiniz.Yani o yüzden çok dikkat etmek gerekiyor.Gitgide daha da yükselecek diyenler de var.Ama siz en iyisi bitcoin uzmanlarına danışın öyle yatırım yapmaya bakın.

Şimdilik en pahalı 5 kripto parayı sizlerle paylaştık.İlerleyen zamanlarda piyasanın durumuna göre listede değişiklik yapabiliriz.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir