En İyi 10 Film (Sinema) Müziği

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere derlediğimiz en iyi 10 film müziğini ve detaylarını paylaşacağız.

Sahneleri, oyuncuları, senoryaları kadar film müzikleri de o filmi beğenmemizde etkili olur.Peki bu efsane olan müzik sektörüne damgasını vurmuş film müzikleri hangileridir en iyi 10 tanesini sizlere paylaşalım.Sıralama rastgele yapılmıştır.Yani en iyiden kötüye doğru vs. değildir.Hepsi de birbirinden güzel film müzikleridir.

1–) Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean);

Listemizin ilk sırasında karayip korsanları film serisinin müziği yer alıyor.Bu müziği illaki bir yerlerden duymuştursunuz.Mesela Show tv ana haberinde bazen bu müzik çalıyor.Üstteki youtube videosundan şarkıyı dinleyebilirsiniz.

2–) Son Mohikan (The Last of the Mohicans);

Son mohikan şarkısını da listeye eklemeden olmazdı.Aranızda bilmeyeniniz yoktur diye düşünüyoruz.Umarız beğenirsiniz.

3–) İyi, Kötü ve Çirkin (The Good, the Bad and the Ugly);

En iyi western yani kovboy filminin müziği de listemizde 3. sırada bulunuyor.Filmi güzel yapan sadece Clint Eastwood değil tabii ki, müziği de aynı kalitede diyebiliriz.

4–) Gladyatör (Gladiator);

Alanındaki en iyi film diyebileceğimiz gladyatör filminin müziği de aynı şekilde müthiş bir müziktir diyebiliriz.Hem duygusal hem gaza getiren bir tarzı var.

5–) Bir Zamanlar Amerika (Once Upon a Time in America);

Duygusal yönden iyi film müziği diyebileceğimiz bir müziktir.Ülkemizde bir zamanlar yayınlanan Öyle bir geçer zaman ki dizisinde de bu müzik çalmıştır belki aranızda hatırlayanlar olur.Film biraz uzun gibi ama sırf müziği için bile izlemeye değer.

6–) Bir Rüya İçin Ağıt (Requiem for a Dream);

Bu da sizlere başka tanıdık gelecek bir müzik.Bir rüya için ağıt filminin efsane müziği diyebiliriz.Filmden sonra bu müzik birçok alanda kullanılmaya başlandı.

7–) Amelie;

Fransa’nın en iyi filmlerinden birisi olan Amelie’nin filmi kadar müzikleri de güzeldir.Aslında 2-3 tane film müziği var hepsi de güzel fakat üstteki video paylaştığımız müzik ayrı bir efsanedir diyebiliriz.Özellikle bu müziği dinledikten sonra piyano çalmaya başlamak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır.Piyano çalmaya teşvik eden bir müziktir.

8–) Yüzüklerin Efendisi (The Lord of the Rings);

Yüzüklerin efendisi film serisinin müziğini listemize eklemezsek olmazdı.Filmi kadar müziği de harika olan bir başka film müziğimiz budur.Yüzüklerin efendisinin müziği Oscar’da ödül almıştır.

9–) Bisiklet Hırsızları (Bicycle Thieves);

1948 yapımı bir film olan bisiklet hırsızları filmi kısa olup harika bir film olmasının yanı sıra üstteki müziğiyle de dinleyenleri adeta ağlatma noktasına getiriyor diyebiliriz.Filmi izledikten sonra müziğini dinlerseniz gözünüzden en az 1 damla yaş akar diye düşünüyoruz.

10–) Baba (The Godfather);

Tabii ki listemizin olmazsa olmazı çoğu kesime göre dünyanın en iyi filmi olan Baba filminin müziğidir.Ülkemizde genelde araba kornalarından duyduğumuz bu müzik film kadar bir başyapıttır diyebiliriz.

NOT = Liste en kötüden en iyiye veya en iyiden en kötüye doğru sıralanmamıştır. Biz en iyi olan 10 müziği rastgele sıralamayla ekledik. Artık aralarında sıralama yapmak size kalmış.

Şimdilik bizim derlediğimiz en iyi film müzikleri bu şekildedir.Sizlerin de bildikleri farklı ve güzel film müzikleri varsa youtube linkiyle birlikte yorum kısmından yazabilirsiniz.Teşekkürler iyi dinlemeler dileriz.

YORUMLAR

  1. Listelerinizi ilgiyle takip ediyorum. Tebrikler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir