En İyi 5 Yabancı Genel Forum Sitesi

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere en iyi 5 yabancı dillerde olan genel forum sitelerinden bahsedeceğim.Tabii ki bu en iyi 5 sıralamayı ben yaptım.Sizlerin sıralaması farklı olabilir.Lafı uzatmadan sitelere geçelim.

5-) Tomshardware;

Listemizin en altından başlayalım arkadaşlar.Bu site adı üstünde “hardware” yani donanım sitesidir.Burada daha çok soru cevap tarzında konular açılıyor.Mesela geçen gün arkadaşım bu siteye üye olmuş ve rastgele bir konu açmış donanım dışında oyun ile alakalı bir konu.Konuyu açtıktan bir saat sonra arkadaş forumdan banlanmış.O derece kaliteli bir donanım forum sitesi diyebiliriz.Tabii ki donanım dışında da konular var ama çok nadir.Yinede ben genel forum olarak adlandırdım ve bu siteyi listede 5. sıraya koydum.Bu siteye üyelik ücretsiz ve kolay şekilde yapılıyor.Üye olmanızı tavsiye ederim.

4-) Gamedev;

Bu site daha çok oyunlarla alakalı bir sitedir.Zaten adı üstünde sitenin içinde “game” geçiyor.Sitenin farklı bir teması var diyebiliriz.Daha çok gözü yormayan tarzda bir sitedir.Eğer ingilizce forumlarda takılmak istiyorum derseniz bu siteye üye olmanızı kesinlikle tavsiye ederim.Üyelik için herhangi bir zorluk yok sadece formu dolduruyorsunuz ve mail onayı yapıyorsunuz hepsi bu kadar.

3-) Theverge;

Bu site aslında teknoloji-oyun-sinema vb. genel tarzda bir amerikan blog sitesidir.En önemli özelliği ise sadece blog değil ek olarak forum özelliğinin de olmasıdır.Bu sayede insanlar foruma üye olup istediği gibi bilgi alışverişi yapabiliyor.Sitenin alexa sıralaması zaten ne kadar kaliteli bir site olduğunu gözler önüne seriyor diyebiliriz.Üstelik üyelik ücretsiz ve çok basit.

2-) Giantbomb;

Geldik listemizin 2. sırasına.Bu sıraya giantbombu koydum.Bu site de blog+forum sitesidir diyebilirim.Aynı şekilde üyelik ücretsiz ve çok kolay.Burada da genel tarzda içerikler paylaşılıyor.Daha çok oyun tarzında konular ve yorumlar paylaşılıyor.Üye olmanızı tavsiye ederim.Hem genel kültür açısından hem de ingilizce dili açısından epey faydalı olacağını düşünüyorum.

1-) Rockpapershotgun;

Geldik listemizin 1. sırasına.İngilizce bilip de bu siteye üye olmayanı dövüyorlar diyebilirim.Site gerçekten kalite kokuyor.Gerek temasıyla gerek hızıyla gerek gözü yormamasıyla site yabancı genel forumlar üzerinde liderliği hak ediyor.Aslında genel forum alanına tam girmiyor daha çok oyun haberleri,oyun çözümleri vb. oyunlarla alakalı bilgiler paylaşılıyor.Ama ben yinede alanında lider diyorum.Kesinlikle üye olmanızı tavsiye ediyorum.

Listeyi ben hazırladım size kötü gelmiş olabilir.Varsa sizin de listeye eklemek istediğiniz veya listeden çıkartmak istediğiniz yorum kısmından görüşlerinizi paylaşabilirsiniz…

YORUMLAR

  1. Ticaret Yapa Bileceğimiz Form Sitesi Vardmı?

    1. Yabancı ticaret yapılabilecek forum sitelerini https://www.mmsrn.com/en-iyi-yabanci-webmaster-ticaret-forum-siteleri/ buradaki yazımızda paylaşmıştık. İnceleyebilirsiniz, teşekkrürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir