En İyi Makale Özgünlük Kontrolü Yapan Web Siteleri

Webmaster’lar sitelerine içerik eklerken yazılarının %100 özgün olmalarını isterler. Bu durum seo açısından oldukça önemlidir. Çünkü %90 özgün olan bir yazı bile Google tarafından spam olarak algılanabilir. Bu bakımdan sitemizdeki yazıları %100 özgün şekilde yazmamız gerekmektedir. Eğer illaki bir yer kopya olarak çıkıyorsa burayı alıntı olarak alabilirsiniz. Mesela bir yazarın sözünü sitenize ekliyorsunuz diyelim. Buradaki illaki kopya verecektir. Çünkü bunu başka siteler de girmiştir. Bu durumda o alıntıladığınız yazıyı <quote> etiketine alabilirsiniz.

Dediğimiz gibi yazı yazdıktan sonra bunu makale özgünlük kontrolü yapan web sitelerine taratın. Eğer %100 özgün çıkarsa rahatlıkla sitenize ekleme yapabilirsiniz. Ama %70 %80 özgün çıkarsa sitenizin gelişmesi açısından kopya yazıları değiştirip %100 özgün hale getirmenizi tavsiye ederiz. Daha önceleri buradaki yazımızda sizlere makale özgünlük kontrolü nasıl yapılır onu anlatmıştık. Şimdi ise makale özgünlük kontrolü yapan tamamen ücretsiz web site adresleri nelerdir onların isimlerini paylaşalım.

Makale Özgünlük Kontrolü Yapan Web Site Adresleri

  • https://www.kopyakontrol.com/
  • https://smallseotools.com/plagiarism-checker/
  • https://toolkit.thepensters.com/free-plagiarism-checker-for-students-online.html
  • http://plagiarisma.net/
  • http://www.plagium.com/
  • https://www.duplichecker.com/
  • https://www.copyscape.com/
  • https://www.prepostseo.com/plagiarism-checker

Şimdilik en iyi yazı özgünlük kontrolü yapan web siteleri bu şekildedir. Bunların arasında 1. sırada paylaştığımız kopyakontrol.com hem yerli hem de en iyisidir diyebiliriz. Siteye ücretsiz üye olarak günlük çok sayıda özgünlük kontrolü yapabilirsiniz. Yerli olarak dediğimiz gibi kopyakontrol ilk sırada yer alıyor. Yabancı sitelerden ise en iyisi smallseotools.com’dur. Dilerseniz her ikisini de kullanabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Benim internetten araştırdığım kadarıyla güncel makale kontrolü yapan özgün mü kopya mı onu test eden siteler bu şekildedir. Sizlerin de başka bildiği varsa yorum olarak bizlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir