En İyi Türk Spor (Futbol-Basketbol vb.) Spikerleri ve Sesleri

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere ülkemizin en iyi spor spikerlerinin isimlerini ve onların seslerini paylaşacağız.

Ülkemizde onlarca hatta yüzlerce spor spikerleri var. Bu spikerlerin bazıları adeta işini çok sağlam yapıyor diyebiliriz. Zaten spiker deyince aklımıza 2-3 isim geliyor. Fakat bunların dışında da bir sürü güzel spikerler mevcuttur. Gerek futbolda gerek basketbolda gerekse diğer spor dallarında işini kaliteli yapan ve sesleri çok iyi olan spikerler vardır. Şimdi bu spikerlerin isimlerini ve seslerini sizlere aktaralım.

En İyi Türk Spor Spikerleri ve Sesleri

1–) Ercan Taner:

En iyi spiker deyince aklımıza Ercan Taner kesinlikle gelir desek yanlış olmaz. Hem sesiyle hem de anlatışıyla bu alanda ilk üçe girer diyebiliriz. Sesini aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz. O efsane gol ve Ercan Taner’in yorumu, gerçekten müthiş…

2–) Ertem Şener:

Yine harika yorumlarıyla en iyi spikerler arasında yer alan Ertem Şener’in sesini aşağıdan dinleyebilirsiniz.

3–) İlker Yasin:

Eskilerden bazı şampiyonlar ligi, uefa ve lig maçlarının anlatımını İlker Yasin yapıyordu. Sesine aşağıdan bakabilirsiniz.

4–) Levent Özçelik:

Herkesin beğendiği ve taktir ettiği, işini çok iyi yapan bir futbol spikeri. Onun adı Levent Özçelik. Gerçekten heyecanlı anlatımıyla adeta maçı yaşatıyor diyebiliriz. Sesini aşağıdan dinleyerek ne demek istediğimizi anlayabilirsiniz. Kendisine sonsuz teşekkürler hayırlı çalışmalar dileriz.

5–) Sabri Ugan:

Özellikle şampiyonlar ligi maçlarının sunuculuğunu yapan Sabri Ugan bu alanda efsaneler arasındadır. Çoğunuz bu sesi büyük ihtimalle hatırlayacaktır.

6–) Yalçın Çetin:

En iyi futbol spikerlerinden bir diğer isim daha çok milli takımımızın maçlarını sunan ve bu şekilde akıllarda kalan Yalçın Çetin’dir. Özellikle 2008 avrupa şampiyonasındaki (EURO 2008) performansı kendisini zirveye taşımıştır. Aşağıdan sesini dinleyebilirsiniz.

7–) Murat Kosova:

Hem futbol hem de basketbol yorumcusu ve spikeri ve harika bir sese sahip olan kişi, Murat Kosova. En iyi spikerler listemize eklemezsek yanlış olurdu. Gerçekten orijinal bir sese sahiptir. Daha çok basketbol maçlarının sunuculuğunu yapmaktadır. Başarılarının devamını diliyoruz.

8–) Erdoğan Arıkan:

Erdoğan Arıkan da en iyi spor spikerleri arasındadır diyebiliriz. Özellikle EURO 2008 performansı çok üst düzeydir diyebiliriz. Aşağıdan sesini dinleyebilirsiniz.

9–) Kaan Kural:

Basketbol denilince akla ilk gelen isim Kaan Kural’dır. Hem yorumcu hem de spiker olan Kaan Kural’ın sesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

10–) Murat Murathanoğlu:

Son olarak yine basketbol alanında en iyilerden birisi olan Murat Murathanoğlu’nun sesine aşağıdaki videodan erişebilirsiniz. Kaan Kural’la ikisinin anlamını yer almaktadır.

Şimdilik sizlere en popüler ve iyi spikerleri paylaştık. Elbette daha bir sürü iyi spikerler vardır. Fakat en bilindikleri bu kişilerdir diyebiliriz. Ek olarak sizlerin de bildiği iyi spikerler varsa yorum bölümünden isimlerini bizlere yazabilirsiniz. Teşekkürler.

NOT = Arkadaşlar listeye baktığımızda hemen hemen hepsini futbol spikerliği alanında paylaşmışız. Aslında başlığı spor değil de futbol spikerliği şeklinde yazacaktık. Fakat ülkemizde spor denilince ilk akla gelen tabii ki futboldur ve daha çok futbol konuşulan bir ülke olduğumuzdan spikerlerin çoğunu futbol branşı alanında seçtik. Fakat basketbol alanındaki en bilindikleri de yazdık tabii ki.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir