En İyi Türkçe-İngilizce Çeviri Yapan Site Neresidir?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere en iyi Türkçe-İngilizce çeviri yapan siteden bahsedeceğim.Tabii ki bu kişisel görüşümdür.Bir çok sözlük sitelerini denedim en iyi sonuçları bu siteden aldım.O yüzden çeviri yapacağınız zaman bu siteye kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyorum.

Sitemiz burada=www.tureng.com

İllaki daha öncesinden duyanlarınız olmuştur.Google translate’den iyi mi derseniz bence iyi.Çünkü bu sitede sadece Türkçe-İngilizce çeviri yapıldığı için bu iki dile çok önem verilmiş ve emek verilerek çeviriler yapılmış.Translate’de her dilin çevirisi olduğu için fazla ilgi gösterilmemiş diyebiliriz.

Bu sitedeki en önemli özelliklerden biri ise mesela bir kelime girdiniz o kelimenin her türlü anlamına kadar çeviriyi yapıyor.Sadece mecaz anlam olarak çevirmiyor 2. 3. vb. anlamlarını da çeviriyor.

Kelimelerin yaygın kullanımını genel kullanımı vs. de yanlarında yazıyorlar.Aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi “fire” kelimesini Türkçeye çevirdi ve bir sürü anlamda karşımıza çıktı.Gerçekten çok sağlam bir çeviri sitesidir.Kullanmanızı öneririm.

ingilizce çeviri sözlükler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir