Esma-i Hüsna ve Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Meali

Muhammed ibni Ali Hırid (Rahimehullah)’ın beyanı vechile; Evu Abdillah el-Kastallahni (Rahimehullah) Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)‘i mana aleminde görüp kendisine fakirlikten şikayet ettiğinde Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ona şöyle buyurmuştur:

“Ey Eba Abdillah(el-Kastallahi)! İlk başta:

‘Ey Allah! Efendimiz Muhammed’e ve Muhammed’in Ehl-i Beyti’ne salat eyle…’ duasını oku, sonra esma-i hüsnayı harf-i tarifsiz olarak nida yası ile oku, çünkü bunda gizli bir sır vardır. En sonunda ‘Ya Sabur!’ ism-i şerifini okuduktan sonra:

‘O Zat ki Zat’ı benzerlerden mukaddestir, sıfatları emsalden münezzehtir…’ diye dua et.(Bu duanın bir çok fazileti vardır:)

1-) Şunu bil ki şanı yüce olan bu esma-i hüsnayı zikreden kişi seçkin kulların ahlakıyla mütehallık ve evliyanın adabıyla müeddeb olursa Allah-u Te’ala bu esmanın ruhuyla onun (kalp, ruh ve sır gibi) latifelerini diriltir, bu ism-i şeriflerin hakikatlerinin nurlarıyla onun basiretlerini nurlandırır.

2-) Bu kişi onları okuyarak Allah-u Te’ala’dan ne isterse Allah-u Te’ala mutlaka ona istediğini verir.

3-) Bu ism-i şerifler, “Bakıyat-ı salihat-ı tammattır (sahibine baki kalacak tastamam kelimeler ve salih amellerdir).”

4-) Her kim bunları cuma günün evvelinde (imsaktan sonraki saatte veya sabah namazından sonra) 77 kere okursa, onu gören herkes mutlaka kendisini sever.

5-) Her kim bunları her gün 55 kere okursa duası müstecap (mutlaka kabul edilen) bir kul olur.

6-) Her kim bu ism-i şerifleri her namazın akabinde zikrederse, Allah-u Te’ala onu insanlardan müstağni ve zengin kılar, hased edenlerin zararından korur ve bakanların gözlerine güzel gösterir.”

Cuma günü okuyanı herkesin seveceği, her gün okuyanın duası makbul bir zat olacağı, her namazdan sonra okuyanın da zengin olup hasetçilerin zararından korunacağı Esma-i Hüsna ve Duası bu şekildedir:

Duanın Okunuşu;

Duanın Meali;

Cuma günü okuyanı herkesin seveceği, her gün okuyanın duası makbul bir zat olacağı, her namazdan sonra okuyanın da zengin olup hasetçilerin zararından korunacağı Esma-i Hüsna ve Duasını ve Türkçe mealini sizlerle paylaştık.Allah herkesin dualarını kabul eylesin.

NOT=Bu duaların resmi Lalegül dergisinden alınmıştır.Cübbeli Ahmet Hocamız resimlerin kaldırılmasını isterse kaldırabiliriz.Dua hakkında ve diğer tüm detaylara dergiyi satın alarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak=Cübbeli Ahmet Hoca / Lalegül Dergisi

YORUMLAR

  1. MAHLÛKĀTIN HEYBET, TÂZİM VE MUHABBETLE KİŞİYE YÖNELMESİ İÇİN YAPILACAK DUÂ bu duayı da paylaşır mısınız

    1. Efendim dua biraz uzun o bakımdan mail ile gönderebilirim. Mail adresiniz [email protected] mu?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir