Evden İngilizce Öğrenmek İster Misiniz?

Denildiği gibi bir dil bir insan, iki lisan iki insan eder. Yani atasözünü açmak gerekirse kendinizi kaç millete karşı en iyi şekilde temsil ederseniz, o kadar çok insan tarafından saygınlık kazanırsınız. Artık günümüzde yabancı dil eğitimi bir ayrıcalık olmaktan çok gereklilik olmaya başladı. Fark ettiğiniz üzere tüm ilgi alanlarınızda bulunan, iş hayatınızdaki bi çok terimin geldiği yer olan bu yabancı dilin artık öğrenildiğinde bir avantaj olmasından çok günümüzde öğrenilmesi gerekli hatta ana dil öğretimi kadar önemlidir. Tabi ki durum böyleyken yabancı dil eğitimi insanların gözünü korkutmaktadır. Derslikler, sınıflar, kurumlar ve kuruluşlara başvurmalar, ders saatlerinin günlük hayatınızı etkilemesi ve derslerden yorgun argın çıkmak insanlara da haliyle büyük bir külfet gibi görünmektedir. Peki, Online İngilizce Eğitimi ile tüm bu sorunları ortadan kaldırarak, kısa ve size uygun süre zarflarında konforunuzda bir değişme olmadan hatta bizzat evinizin rahatında yabancı dil öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evet ise başlıyoruz.

Öncelikle ne kadar İngilizce bildiğinizi düşünüyorsunuz? Eminim bugüne kadar eğitim kurumlarında gördüğünüz İngilizcenin yeterli olduğunu düşünüyorsunuz, bu yüzden de ek bir eğitim almayı düşünmüyorsunuzdur. Peki, şöyle soralım, örneğin arkadaşlarınızla turistik bir mekânımızı gezmeyi düşünüyorsunuz. Toplandınız gidiyorsunuz çünkü mekanın tarihini çok iyi derecede biliyorsunuz ve bu bilgi ile arkadaşlarınızın gözünü doldurmuşsunuz bile çoktan. Çok güzel anlatırken mekândaki turistlerden biri gelip size önce kendi dilinde bir kaç soru soruyor. Karizmanız hala sabit çünkü her ülkenin dilini özellikle bilemezsiniz. Bu sefer size İngilizce sorular soruyor, aldığınız eğitimden öğrendiğiniz kadar bir kaç cümle kestirebiliyorsunuz fakat tam anlamını anlayamıyorsunuz cümlenin. Çok güzel İngilizce Diyaloglar şeklinde anlaşacak kadar İngilizcenizin olduğunu düşünüyordunuz fakat gelin görün ki aldığınız yabancı dil eğitimi teorik olduğu için ya anlayamadınız, ya da anladığınız halde cevap niteliğinde bir cümle oluşturamadınız. Arkadaşlarınızdan biri size yardımcı oldu ve mahcup düştünüz.
Bu size çok aşırı bir örnek gibi gelebilir, böyle değil de başka türde mesela iş hayatınızda patronunuzun karşısında yahut çocuklarınızın ödevini yaparken de bu durumla karşılaşabilirsiniz. Öğrenci iseniz okuduğunuz okuldaki alanınızda gördüğünüz eğitimde hocanızın ve arkadaşlarınızın karşısında da yabancı dil eksinliğinden oluşan bir yoksunluğa düşebilirsiniz. Fakat sonunda böyle bir şey olacağını biliyorsunuz.

Biz size böyle durumlarda kalmamanız, yabancı dil bilmiyorsanız eksiksiz ve etkili bir şekilde öğretip kullanmayı, biliyorsanız da yabancı dilinizin bugüne kadar öğretilmiş teorikliğinden çok o dilin pratik yanlarını ve konuşmayı öğretmeyi hedefliyoruz. Hem de bunu sıkıldığınız, zamanınızı alan, zaman uygunluğu yaratmayan ve para kaybına yol açan yabancı dil kurum derslerinden çok evinizin rahatında, hızlı, etkili ve kolay bir şekilde yapmayı vaad ediyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir