Excel Arka Plana Resim Ekleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Microsoft Excel’de arka plana resim veya görsel ekleme nereden yapılır, eklenen bu görsel nereden silinir onu göstereceğiz.

Microsoft Office programları arasında Word’den sonra en çok kullanılan program Excel’dir diyebiliriz. Microsoft Excel aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde kullanılabiliyor. Muhasebe, yazılım, ofis işleri vb. birçok alanda Excel’i kullanabilirsiniz. Excel’in birçok ayarı mevcuttur. Şöyle ki normalde Excel’i ilk açtığımızda beyaz arka planlı hücrelere ayrılmış halde ekran açılır. Fakat dilerseniz arka planı değiştirebiliyorsunuz. İsterseniz arka planınıza güzel bir resim ekleyebilir ve çalışmalarınızı bu arka plan olacak şekilde ilerletebilirsiniz. Şimdi sizlere Excel’de arka plan nasıl ve nereden eklenir, nasıl kaldırılır onları anlatalım.

Microsoft Excel Arka Plan Ekleme ve Kaldırma Nasıl Yapılır?

1-) Excel’de arka plana görsel eklemek için öncelikle üst menüden “Sayfa Düzeni” kısmına giriyoruz.

2-) Ardından üst menüden “Arka Plan” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında bilgisayarınızdan arka plana hangi resmi eklemek isterseniz onu seçin. Mesela biz elma görseli seçtik. Aşağıda gördüğünüz gibi Excel’in arka planında elma olmuş oldu.

4-) Bu şekilde arka plana resim ekleyebiliyorsunuz. Ek olarak dilerseniz aynı yerden “Arka Planı Sil” butonuna basarak yüklediğiniz arka plan resmini kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde Excel’de arka plan ekleyebilirsiniz. Dilerseniz ayrı yerden arka planı değiştirebilir veya kaldırabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir