Facebook Cep Telefonuna Kod Gelmiyor (Kodmatik) Sorunu Çözümü

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere facebook’da cep telefonuna onay kodu gelmemesi sorununun çözümünü anlatacağız.

Facebook bildiğiniz gibi son zamanlarda güvenlik önlemlerini oldukça arttırmış durumdadır. Bu yüzden facebook hesaplarımızı açtığımızda, hesapları yeni bilgisayarda açmaya çalıştığımızda veya başkasının hesabını kendi bilgisayarımızda açtığımızda vb. durumlarda bizlere cep telefonumuza 6 haneli bir kod gönderiyor.

Fakat bu kimlik doğrulaması için telefonumuza gönderilen onay kodu maalesef telefonlarımıza gelmiyor. Kaç kere kodu gönder desek de kod telefonumuza sms mesaj olarak gelmemektedir. Kodu istediğinde aşağıdaki gibi bir yazı karşımıza çıkıyor.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Gerekiyor
Birisi hesabına yeni bir cihazdan veya tarayıcıdan erişmeye çalıştığında 6 haneli bir giriş kodu gerekmesini istedin.
Kodmatik veya üçüncü taraf uygulamadan aldığın 6 haneli kodu aşağıya gir:

Görüntü olarak da paylaşalım.

Peki bunun çözümünü nasıl yapacağız şimdi maddeler halinde sizlere anlatalım;

1-) Öncelikle arkadaşlar bu ekran karşımıza çıktığında kodu istemekten ziyade bunu facebook’a bildireceğiz ve hatanın çözümünü direkt olarak onlar sağlamış olacak. Bu yüzden bu ekrandaki aşağıdaki “Kimliğini başka bir şekilde mi doğrulaman gerekiyor” uyarısına tıklamamız gerekiyor.

2-) Ardından açılan yerden “Diğer seçenekler” bölümüne basıyoruz.

3-) Sonrasında ise aşağıda çıkan “Facebook’a bir istek gönder” yazısına tıklıyoruz.

4-) Akabinde yeni bir sayfa çıkacak karşımıza.İşte buradan da bilgilerimizi doğru şekilde doldurup facebooka yolluyoruz. En sonunda kimlik görüntünüzü isteyecek onu rahatlıkla gönderebilirsiniz. Sonuçta bu facebook herhangi bir dolandırılma söz konusu olmaz diye düşünüyoruz.

5-) Bu yerleri doldurduktan sonra ise en alttaki “Gönder” butonuna basıyoruz ve böylelikle facebook’a kodmatik sorunu için bildirim yollamış oluyoruz.

6-) Ardından facebook gerekli incelemeleri yapıp size geri dönüş yapacaktır.Ya da otomatikman bu kimlik doğrulama aşamasını direkt olarak açacaklardır.

Arkadaşlar iki faktörlü kimlik doğrulamasında istenilen onay kodunun telefona gelmemesi sorunun çözümü şimdilik bu şekilde çözülüyor diyebiliriz. Yapılması gereken en iyi şey şuanda bu. Fakat ilerleyen zamanlarda yeni çözüm yolları çıkarsa onu da konuya ekleyeceğiz.Umarız faydalı olur teşekkürler…

YORUMLAR

  1. Bu kadar alçakça bir şey görmedim. Sırf bizden kimliğimizi alsınlar diye böyle bir yöntem uyguluyorlar bilerek yapıyorlar. Şifre değiştirmek istediğimde mesaj geliyor ama doğrulama kodu gelmiyor koskoca Facebook bu böyle bir sorun nasıl olabilir çünkü üçkâğıtçılar… Bari Gmail’e gelsin kod ama o da yok. Hesabımdan çıkmaz olaydım.

  2. Giriş kodu tlfnuma gelmiyor

    1. Merhabalar konuda anlatıldığı gibi farklı bir yöntemle bu sorunu çözebilirsiniz. Teşekkürler.

      1. Nasıl ??? Anlatabilir misinn

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir