Facebook Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere facebook hesabımızı kalıcı olarak nasıl silebiliriz resimli bir şekilde anlatımını yapacağız.

Önceleri facebook herkes tarafından kullanılan bir sosyal medya sitesiydi. Fakat son zamanlarda instagramın yükselişiyle artık çoğu kişi facebook’u bırakıp instagrama geçmeye karar verdi. Haliyle bu durumda da facebook hesabı boşuna açık durmasına gerek olmadığı için silmek istedi. Facebook hesabı normalde ayarlar kısmından vs. silinmiyor daha doğrusu direkt olarak silinme butonu yok. Bunun yerine bir link ile giriş yapıp silim işlemini yapmamız gerekiyor.

Şimdi lafı uzatmadan sizlere facebook hesabını kalıcı olarak nasıl sileriz maddeler halinde ve resimler eşliğinde anlatalım.

1-) Öncelikle facebook hesabımıza giriyoruz. Hesabımızı silmemiz için haliyle siteye giriş yapmamız gerekiyor.

2-) Ardından buradaki linke giriyoruz. Site adresi “www.facebook.com/help/delete_account” burasıdır. Yani bu linki açıyoruz.

3-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir “Hesabı Kalıcı Olarak Silme” ekranı karşımıza gelecek. Burada hesap ile ilgili bazı bilgiler yer alıyor.

4-) Sonrasında bu sayfanın en alt sağ tarafında aşağıda gördüğünüz gibi “Hesabı Sil” butonu yer alacaktır. Bu butona basıyoruz.

5-) Ardından bizden hesabımızın şifresi istenecektir. Sonrasında şifremizi giriyoruz ve “Devam” butonuna basıyoruz.

6-) Bu şekilde facebook hesabımızı kalıcı olarak silme işlemini başlatmış oluyoruz. Artık hesabın tamamen silinmesi için yaklaşık 2-3 hafta boyunca hesabınızı bir daha açmamanız gerekiyor yani facebook’a 2 hafta boyunca girmemelisiniz. Eğer giriş yaparsanız hesap silme iptal olabilir bu yüzden baştan uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Dediğimiz gibi facebook hesabı son yapılan işlemle direkt olarak anında silinmiyor. Bunun için 2 hafta beklemeniz ve bu süreçte facebook’u açmamanız gerekiyor. Ardından hesabınızın kalıcı olarak silindiğini sizler de göreceksiniz. Başka bir hesaba girerek sildiğiniz hesabın ismini aratabilirsiniz. Eğer arama butonunda çıkmıyorsa bilin ki silinmiştir.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. Facebook kalıcı hesap silme hakkında görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir