Facebook Sayfa veya Grup Şikayeti Nasıl Yapılır?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda sizlere Facebook’ta sayfa veya grup şikayeti nasıl yapabiliriz onu anlatacağım.Umarım faydalı olur.

Son zamanlarda sosyal medya özellikle facebook kullanımı epey artmıştır.Haliyle her önüne gelen sayfalar,gruplar açıyor.Elbette açabilir hakkıdır ama her şeyi dozunda yapmak gerekiyor.Siz gidip de bir şahsı kötüleyecek sayfa açarsanız insanların tepkisini çekersiniz.Aynı şekilde örneğin ırkçı sayfalar,+18 içerikli sayfalar vs. bu sayfalar oldukça artmış durumdadır ve bu sayfaları,grupları şikayet etmek bizim en doğal hakkımızdır.

Bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum.Lafı uzatmadan nasıl şikayet edebiliriz ona geçelim.Öncelikle sayfa şikayeti sonrasında ise grup şikayeti nasıl yapılıyor onlara bakalım bakalım.

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle facebook’a giriş yapmanız gerekiyor.Sonrasında şikayet etmek istediğiniz sayfanın kapak fotoğrafının sağ aşağısında bulunan 3 nokta gibi bir işarete tıklıyoruz ve “Sayfayı Şikayet Et” butonuna basıyoruz.

facebook sayfa şikayeti yapma

Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğünüz gibi bu şekilde sayfayı şikayet edebilirsiniz.Sonrasında facebook yöneticileri şikayet bildirimlerine göre sayfayı kapatabiliyor.

Facebook Grup Şikayeti Nasıl Yapılır?

Facebook gruplarda da aynı şey geçerli diyebilirim.Grubu açıyorsunuz ve en üstte yer alan grup kapak fotoğrafının aynı şekilde sağ aşağısındaki 3 noktaya tıklıyorsunuz ve “Grubu Şikayet Et” butonuna basıyorsunuz.

facebook grup şikayeti yapma

İşlem bu kadar sonrasında şikayet toplamlarına göre facebook grubu kapatabiliyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir