Facebook’da Gelen Mesajlara Otomatik Yanıt Gönderme Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazımızda sizlere facebook’da gelen mesjalara otomatik olarak cevap gönderme işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Facebook’da sayfa sahipleri olan kişiler sürekli sayfayı takip edenlerden bir takım mesajlar alabiliyorlar. Bu mesajlar fazla sayıda olunca sayfa sahipleri hepsine birden cevap yazmakta zorlanabiliyorlar. İşte bunların hepsine teker teker cevap yazmaktansa facebook’un geliştirdiği bir otomatik yanıt sistemini kullanıp mesajlara hızlı bir şekilde otomatikman cevap yazabilirsiniz. Daha doğrusu cevapları siz değil otomatik bot yazmaktadır. Otomatik yanıtlar facebook’un kendisinde bulunan bir özelliktir ve tamamen legal bir sistemdir. Otomatik cevapları kullanarak hem zamandan tasarruf sağlarsınız hem de tüm mesajlara cevap vermiş olarak sayfanızı takip edenlerin gönlünü kazanmış olursunuz.

Bu yöntem sadece sayfalarda geçerli olmaktadır. Normal profil mesajlarında şimdilik maalesef otomatik cevap kısmı bulunmuyor. Şimdi lafı uzatmadan sizlere facebook’da sayfalarınıza gelen mesajlara nasıl otomatik cevap yazabilirsiniz maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle facebook’a giriyoruz ve otomatik mesaj sistemini kurmak istediğimiz sayfamızı açıyoruz. Ardından üst menüden “Gelen Kutusu” seçeneğine tıklıyoruz.

2-) Ardından sol tarafta açılan seçeneklerden en alttaki “Otomatik Yanıtlar” bölümünü açıyoruz.

3-) Ardından burada sol tarafta gördüğünüz gibi “Hızlı Yanıt” bölümünü açık yapmanız gerekmektedir. Sonrasında sağ tarafta “Mesajı Düzenle” diye bir bölüm çıkacak. Buraya da tıkladığımızda karşı tarafa göndermek istediğimiz otomatik mesajı bu alana yazabiliyoruz.

4-) Mesajı düzenle butonuna bastığımızda aşağıdaki gibi mesajı metin bölümüne yazmamız gerekiyor. Burada dediğimiz gibi yazdığınız mesaj tüm mesaj atanlara iletilecektir. Yani mesela sayfanızın bir web sitesi varsa oraya yönlendirme yapabilirsiniz ve sitenize hit alabilirsiniz.

Mesela “Mesaj attığınız için teşekkürler tüm detaylara www.siteadi.com web site adresimizden ulaşabilirsiniz.” tarzında bir mesaj yazabilirsiniz. Haliyle face sayfanıza mesaj atanlar linke tıklayarak sizin sitenize girmiş olurlar. Böylelikle sitenize hit sağlamış olursunuz.

5-) Otomatik mesajı yazdıktan sonra aktif olması için sağ üst taraftaki “Kaydet” butonuna basmamız gerekiyor.

6-) Artık sayfaya mesaj geldiğinde mesaj atanlara sizin oluşturduğunuz otomatik cevap iletilmiş olacaktır. Böylelikle siz aktif olmasanız da sayfa sanki aktifmiş gibi bir izlenim oluşacaktır. Bu sayede hem sitenize hit çekebilecek, hem takipçilerinizin gönlünü alacak hem de sayfanızın büyümesini sağlamış olacaksınız.

Bu şekilde facebook mesajlara otomatik cevaplar verebilirsiniz. Sadece 1 kere mesajı ayarlamanız gerekiyor ardından gelen mesajlara sürekli oto cevap yazılmış olur. Umarız faydalı olur. Teşekkürler iyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir