Felak-Nas Sureleri Arapçası ve Türkçe Meali

Herkese merhabalar, bu yazımızda sizlere Kuran’ı Kerim’in son 2 suresinin (felak ve nas) Arapçalarını, Arapça okunuşlarını ve Türkçe meallerini paylaşacağız.Herkese iyi ilimler dileriz.

Başlıklar

Felak Suresi Arapçası

Felak Suresi Arapça Okunuşu

Gul euzü birabbilfelag.Min şerrime haleg.Ve min şerri ğasigın ize vegab.Ve min şerrinneffeseti filugad.Vemin şerri hasidin ize hased.

Felak Suresi Türkçe Meali

Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle.

De ki; Yarattığı şeylerin şerrinden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin şerrinden, düğümlere üfürüp büyü yapan üfürükçülerin şerrinden ve kıskandığı vakit kıskanç kişinin şerrinden sabahın Rabbine sığınırım.

Nas Suresi Arapçası

Nas Suresi Arapça Okunuşu

Gul euzü birabbinnas.Melikinnas.İlahinnas.Min şerril vesvesil hannas.Ellezi yuvesvisu fi sudurinnas.Minel cinneti vennas.

Nas Suresi Türkçe Meali

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

De ki; İnsanların kalplerine vesvese sokan, (insan Allah’ı andığında) pusuya çekilen cin ve insan şeytanının şerrinden insanların Rabbine, insanların Melikine (mutlak sahip ve hakimine) insanların İlahına sığınırım!

Not=Surelerin Arapça’larını tecvitli okumak için lütfen Arapça’sına bakarak okumaya çalışınız.Eğer okuyamıyorum diyorsanız youtube’dan veya diğer video kanallarından felak veya nas surelerinin okunuşunu dinleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir