Flash Disk(USB) Dosyalar Görünmüyor Hatası Çözümü

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere flash diskleri(usb bellek) bilgisayara taktığımızda içindeki dosyaların gözükmemesi hatasının çözümünü anlatacağız.

Bazen usb flash belleğimizi bilgisayara taktığımızda içindeki dosyalar görünmez olur.İçinde dosya yüklü olduğundan eminizdir fakat bilgisayarda görünmez.İşte bu hata bazı virüsler tarafından olmaktadır.Yani bilgisayarınız otomatikmen flash diskinize virüs girmesin diye dosya görünmeyi pasif yapar.Peki bu durumu nasıl çözeriz? Usb belliğimizdeki dosyaları nasıl görürüz şimdi size detaylı bir şekilde anlatalım.

1-) Öncelikle Başlat menüsüne girip Çalıştır‘ı açıyoruz.Ardından çalıştıra “cmd” yazıyoruz.Sonra enter tuşuna basıyoruz.

2-) Ardından karşımıza komut istemi ekranı çıkacaktır.Buraya “attrib -h -r -s /s /d e:\*.*” şeklinde yazıyoruz(tırnak işaretleri yok!) ve enter tuşuna basıyoruz.Tabii burada şöyle bir durum var.Siz usb’yi bilgisayarınıza taktığınızda flash belleğinize atanan sürücü neyse e:\ yerine o harfi yazın.Yani sizde bu d,e,f,g vb. olabilir.O yüzden o en sonraki e harfini kendi usb belleğinizin konumuna göre değiştirin.

3-) Bu şekilde yazıp enter’a basıyorsunuz.İşlem bu kadardır.Sonrasında usb belleğinizi bilgisayarınızdan çıkartıp tekrar yerine takın.Bu sefer açılacağını göreceksiniz.

4-) Ek olarak bu kodu cmd siyah ekran komut istemine yazarken boşluklara vs. dikkat ederek yazın.Bazı kaynaklara göre büyük harfle de yazılabilir.Yine de ister küçük ister büyük harfle deneyin illaki birisi olacaktır.

NOT=Eğer bu işlemi yaptığınızda bir değişiklik olmadıysa o zaman herhangi bir dosyayı açıp sol üst kısımdanDüzenle>Klasör ve arama seçenekleri>Görünüm>Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster seçeneğine basıp Uygula ve Tamam tuşlarına basın.Bu şekilde büyük ihtimalle flash belleğinizdeki dosyalar gözükecektir.

Umarız faydalı olur.Alt kısımdan olumlu veya olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz.Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir