Gameforge 2 Faktörlü Doğrulama Onay Kodu Yanlış Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2 Gameforge onay kodu hatalı hatasının çözümünü nasıl yaparız onu anlatacağız.

Arkadaşlar Metin2’yi daha güvenli oynamak istiyorsanız hesabınızı 2 faktörlü doğrulama sistemine geçirebilirsiniz. 2 faktörlü doğrulama ile telefona yüklediğiniz uygulamadaki kodu girerek oyuna giriş yapabiliyorsunuz. Bu sayede çarınızın çalınmasını veya soyulmasını önleyebilirsiniz. Buraya kadar her şey güzel. Fakat bazı zamanlar Gameforge 2 faktörlü doğrulama kodu çalışmıyor. Evet bizzat biz de bu sorunu yaşadık. Yani kod uygulamada gözüküyor fakat kodu girince hata veriyor, kod yanlış diyor. Yani 2 faktörlü kod doğru olsa bile gameforge hata veriyor. İşte bu sorun gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Fakat çözümünü yaptık diyebiliriz. Şimdi detaylara geçelim.

Metin2 İki Faktörlü Doğrulama Kodu Doğru Olsa Bile Girince Hata Veriyor Sorunu Çözümü

Öncelikle arkadaşlar Gameforge üzerinden iki faktörlü kimlik doğrulaması ekranı aşağıdaki gibidir. Gameforge Authenticator mobilden açıp buradaki kodu aşağıdaki gameforge oyun giriş ekranına yazarsanız oyuna sorunsuz şekilde girebilirsiniz. Fakat bu kod bazen doğru olsa bile sisteme girilince hata veriyor, sanki yanlışmış gibi bir hata veriyor. Yani teldeki kod doğru olsa bile girmiyor. Bu sorun telefonun nete bağlı olmamasından kaynaklanmaktadır.

Bu hatanın çözümü uygulamanın yüklü olduğu telefonun internetini (Wifi veya mobil veri) açmaktır. Evet arkadaşlar yanlış okumadınız. Bizzat bu sorunla karşılaştık ve saatlerce çözememiştik. En sonunda telefonun internete bağlı olmadığını anlamıştım. Yani telefondan “Gameforge Authenticator” uygulamasını internetsiz şekilde açabiliyordum ve haliyle kod gözüküyordu. Bu kodu yukarıdaki ekrana girdiğimde kod hatalı uyarısı veriyordu. İşte bunun nedeni telefonun internetinin açık olmamasıdır. Yani siz telefonun internetini açıp kodu öyle girerseniz problem çözülmüş olur. Büyük ihtimalle uygulamanın yüklü olduğu telefonun interneti kapalı olunca sistem kod eşleşmesini yapamaz hale geliyor. İşte bundan dolayı uygulamanın yüklü olduğu cep telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun. İnternete bağlıysa bu durumda uygulamayı tekrar açın ve kodu alın. Aldığınız bu kodu gameforge oyuna giriş ekranına girebilirsiniz. Böylece sorunu çözmüş olursunuz. Dediğimiz gibi arkadaşlar bizzat bizde sorun böyle çözüldü kod hata vermemeye başladı.

Kısacası; bizde bu hatayı almıştık. Fakat kodu telefon Wifi’ye bağlı olmadan girmiştik. Haliyle uygulamanın yüklü olduğu telefonda interneti açıp kodu öyle alırsanız problem çözülmüş olur. Kod hatalı uyarısı vermez ve oyuna rahatlıkla girmiş olursunuz. Yani eğer telefon internete bağlı olursa buradaki uygulamadaki kod çalışır fakat Wifi’ye bağlı olmazsa hata verir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir