General Mobile (Telefon Markası) Türk Malı Mı?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere General Mobile telefon markasının hangi ülkeye ait olduğunu paylaşacağız.

Akıllı telefon piyasasında oldukça yüksek yerlerde olan General Mobile hem ucuzluğuyla hem de tasarımıyla müşteriler tarafından çok tercih ediliyor. Özellikle çift hatlı telefonları epey satış yapılıyor diyebiliriz. Çünkü fiyatları da diğer telefonlara göre oldukça altında hatta 0-sıfır General mobile bir akıllı telefonu 1000 tl altında bir fiyattan almak mümkün. Peki bu General Mobile hangi ülkenin markasıdır şimdi detaylarıyla onu anlatalım.

General Mobile Türk Malı Mı?

General Mobile telefon markası Türk malıdır. General Mobile 2005 yılında kurulan ve şuanda merkezi İstanbul ilinde bulunan bir cep telefonu ve tablet markasıdır.

Şirket ilk önce ABD ülkesinde 2 Türk tarafından kurulmuştur. Fakat sonradan 2010 senesinde Telpa Telekomunikasyon A.Ş. tarafından General Mobile satın alınmıştır ve böylelikle lokasyonu Türkiye’de olan %100 Türk markası haline gelmiştir. Tamamen yerli malı olan General Mobile, Fatih projesi kapsamında öğrencilere Milli Eğitim Bakanlı’ğı ile birlikte ücretsiz tablet dağıtımı yapmaktadır.

Dediğimiz gibi arkadaşlar General Mobile yani kısaca GM, %100 Türk markasıdır. Bazı yerlerde Amerikan ve Çin markası olarak bilgi verilmiş. Fakat dediğimiz gibi şirket Amerika’da 2 Türk tarafından kurulup ardından Türkiye’deki Telpa şirketine satılmıştır. Yani şuanda tamamen yerli malıdır diyebiliriz.

Yazımızın sonuna geldik. Son olarak General Mobile markası hakkındaki görüşlerinizi aşağıdan bizlere yazarsanız çok memnun oluruz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir