Getir Yemek ve Trendyol Yemek Online Sipariş Gece Kaça Kadar Yapılıyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Getir yemek ve Trendyol yemek uygulamalarından yemek siparişleri gece kaça kadar yapılabiliyor onu anlatacağız.

Günümüzde dışarıdan yemek söyleyenlerin en çok kullandığı 2 uygulama Getir ve Trendyol’dur. Her iki uygulama da oldukça beğenilmektedir. Çünkü bu iki uygulamada sürekli indirimler yapılıyor. Örneğin Getir yemekten ne zaman sipariş versek karşımıza bir indirim çıkıyor ve haliyle bu tarz uygulamalar çok tercih ediliyor. Dışarıdan yemeği bazen gece geç saatlerde söyleyebiliyoruz. Bundan dolayı Getir ve Trendyol gece saat kaça kadar sipariş alıyor, kaça kadar aktif kargo çalışıyor merak ediliyor. Detayları sizler için kısaca anlatalım.

Getir Yemek ve Trendyol Market Yemek Siparişleri Gece Kaça Kadar Açıktır?

Arkadaşlar Getir yemek siparişleri 7/24 online şekilde çalışmaktadır. Daha doğrusu Getir yemek uygulamasında hangi ürünü sipariş edecekseniz onun sipariş bilgisi yazmaktadır. Yani diyelim ki Getir yemekten kebap siparişi verdiniz. Sipariş verdiğiniz mağazanın çalışma saatleri veya gece sipariş veriyor mu vermiyor mu hepsi uygulamada yazmaktadır. Ama şunu söyleyebiliriz ki bizzat biz gece 02:00 – 03:00 arasında birçok sipariş verdik ve hepsi de en geç yarım saat içinde gelmişti. Yani Getir yemekte büyük olasılıkla online sipariş kargoları 7/24 çalışmaktadır. Bu arada tekrar söyleyelim Getir’den normal ürün aldığınızda bu değişebilir ama Getir Yemek 7/24 açıktır ve evinize sipariş gelir. Getir yemek üzerinden verdiğiniz siparişler gece saat 3-4 bile olsa büyük ihtimalle evinize gelir. Çünkü dediğimiz gibi biz bizzat denedik ve gece 3 gibi eve sipariş gelmişti.

Trendyol’da ise durum biraz farklı olabiliyor. Şöyle ki eğer Trendyol’dan sipariş verdiğiniz yemek firması (restoran) geceleri açıksa haliyle size de ürün gelir. Ama eğer geceleri çalışmıyorsa uygulamada bunun bilgisi size iletilir ve sipariş iptal olur. Trendyol yemeğin normal çalışma saatleri 09:00 – 24:00 aralığındadır. Bazı kaynaklarda gece 00:30 ‘a kadar açıktır. Fakat dediğimiz gibi Trendyol’daki restoran saat kaça kadar hizmet veriyorsa haliyle yemek dağıtımı da o zamana kadar olur. Diyelim ki Trendyol’dan Adana dürüm siparişi verdiniz. Eğer sipariş verdiğiniz restoran gece saat 02:00 ‘a kadar dağıtım yapıyorsa haliyle siz de o saate kadar sipariş verebilirsiniz. Zaten sipariş veremeyeceğiniz bir yer olursa uygulama onu sizlere bildiriyor ve sipariş butonunu aktif etmiyor.

Kısacası; Getir yemek ve Trendyol yemek online sipariş süreleri, restoranların hizmet saatlerine göre değişkenlik göstermektedir. Yani iki uygulamada da bünyesinde bulundukları restoranlarda gece kaça kadar sipariş söylenebilir onun bilgisi bulunmaktadır. Eğer gece geç saatte sipariş verebildiyseniz zaten o sizin evinize gelecektir demektir. Eğer sipariş ettiğiniz yemeğin restoranı gece online dağıtım yapmıyorsa zaten sipariş geçerli olmaz, kartınızdan para çekilmemiş olur. Dediğimiz gibi eğer gece saat 3’te 4’te yemek siparişi verebiliyorsanız o ürün size gelecektir demektir. Sipariş verdiğinizde, kartınızdan para çekildiğinde o yemek size yarım saat veya bir saat içinde gelecektir anlamına gelir. Gece dağıtıma çıkmayan restoranların Getir ve Trendyol uygulamasında siparişi aktif olarak gözükmez, haliyle online sipariş verilmemiş olur.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir