Giuseppe Meazza ve San Siro Aynı Stat mı? İnter ve Milan Stadyumları Aynı mı?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere San Siro ve Giuseppe Meazza ikisi de aynı stadyum mu, ortak statlar mı onu anlatacağız.

Dünyada aynı şehirden birçok futbol takımı bulunuyor. Örneğin İnter & Milan, Galatasaray & Fenerbahçe, Real Madrid & Atletico Madrid vb. gibi takımlar aynı şehrin takımlarıdır. Buna ek olarak aynı stadyumu kullanan takımlar da mevcuttur. Haliyle aynı stadı kullanan takımlar aynı şehrin takımlarıdır diyebiliriz. İşte bunlardan birisi de Giuseppe Meazza ve San Siro statlarıdır. Aslında ikisi de aynı stadyumdur. Fakat sadece ev sahibi takım değişince stadın isimleri de değişiyor. Şimdi sizlere Giuseppe Meazza ve San Siro stadyumları hakkında detaylı bilgi verelim.

San Siro ve Giuseppe Meazza Aynı Stadyum mu, Ortak Kullanım mı?

San Siro ve Giuseppe Meazza statları aynı stadyumlardır. Yani ikisi de ortak stadyumdur. San Siro Milan’ın stadıyken, Giuseppe Meazza ise İnter’in stadıdır. Yani Milan ve İnter takımlarının stadyumları ortaktır arkadaşlar. Fakat ev sahibine göre stadın ismi değişmektedir. Yani eğer ev sahibi Milan olursa bu durumda stadın adı resmi olarak San Siro şeklinde geçmektedir. Fakat ev sahibi İnter olursa haliyle stadın adı resmi olarak Giuseppe Meazza olarak geçmektedir.

  • Milan’ın stadının ismi ==> San Siro
  • İnter’in stadının ismi ==> Giuseppe Meazza

Yani kısacası hem Milan hem de İnter aynı stadyumda maçlarını oynamaktadır. Şimdi diyeceksiniz ki o zaman iki takım farklı takımlarla ve aynı anda maç yaparsa ne olacak. Onun cevabını da şöyle verelim. Mesela diyelim ki Milan-İnter derbisi oldu. Bu durumda iki takım da aynı sahada maç oynamış olacak. Yani Milan’ın ev sahipliğinde olursa stadın adı San Siro olacak ve Milan taraftarları daha fazla olacak. Aslında İnter’in de bir nevi stadında oynanmış olacak. Fakat taraftar sayısı ev sahibinin daha fazla olduğu için İnter sanki deplasmandaymış gibi olacak. Gelelim asıl sorumuza. Diyelim ki Milan başka bir takımla ve İnter de başka bir takımla aynı anda maç yapıyor. Bu durumda arkadaşlar iki takım da aynı saate ve ev sahipliğinde maç yapmaz. Yani maç fikstürü ona göre ayarlanıyor. Yani demek istediğim Milan-Roma maçıyla aynı anda İnter-Lazio maçı olmaz. Çünkü hem Milan hem İnter aynı anda nasıl ev sahipliği yapacak? İşte bundan dolayı diyelim ki aynı anda maçlar oynanıyor. O zaman Milan-Roma maçı varsa diğer maç da Lazio-İnter olur. Yani İnter deplasmanda olur. Veya farklı zaman dilimlerinde maçlar oynatılır. Bu şekilde maç fikstürleri ona göre ayarlanıyor diyebiliriz.

Kısacası tekrardan belirtirsek; Milan’ın stadı olan San Siro ile İnter’in stadı olan Giuseppe Meazza aynı stadyumlardır. Yani Milan ve İnter ortak stat kullanmaktadırlar. Fakat ev sahipliğine göre stadyumların adları değişmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir