Gizli (Özel) Numaradan Arayanları Nasıl Bulurum?

Bu yazımızda son zamanlarda herkesin şikayetçi olduğu bir konuyu ele alacağız. Sizi arayan özel yani gizli numaraların kim olduklarını ve gerçek numaralarını nasıl buluruz onu anlatacağız.

Özellikle son dönemlerde hemen hemen herkesin telefonunu özel numara (yani gizli numara) aramıştır. Üstelik bunlar 1-2 kere aramıyor sürekli rahatsız ediyorlar. Tam telefonu açayım diyorsunuz bu sefer kapanıyor. Çünkü karşıdaki kişi kısa bir şekilde arama yapıyor. Bu da sizi meraklandırıyor. Haliyle bu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsunuz. Peki sizi arayan özel(gizli) numaraları nasıl buluruz şimdi anlatıma geçelim.

Arkadaşlar sizi arayan gizli numaraları öğrenmek biraz zordur diyebiliriz.Önceden mesela Türk Telekom’un sitesine girerek güzel bir yöntemle sizi arayan özel numaranın kim olduğunu bulabiliyordunuz. Fakat şimdi bu yöntem de işe yaramıyor. Biz yine de bu yöntemi anlatalım.

Eğer telefonunuz Türk Telekom(avea) hattına sahipse öncelikle Türk Telekom’un resmi web sitesine girmeniz gerekiyor. Ardından “Online İşlemler > Mobil” bölümüne giriyorsunuz. Veya buna benzer bir kategoriye giriyorsunuz. Sonrasında “Lira İşlemlerim > Harcama Detayı” bölümüne giriyorsunuz. İşte bu bölümde de sizi arayan tüm numaralar çıkmış oluyor. İster özel numara arasın ister bilindik bir numara arasın hepsi bu bölümde ücretsiz olarak yer almaktadır. Fakat şuanda bu hizmet devam ediyor mu açıkcası bilmiyoruz. Ama önceden bu şekilde bulunuyordu. Yine de kontrol etmekte fayda var.

Eğer telefonunuz Turkcell ise yine Turkcell’in resmi web sitesine giriş yapıyorsunuz. Ardından siteye cep telefonunuzun numarasını girerek giriş yapıyorsunuz. Sonrasında sırasıyla “Hesabım > Ayarlarım > Çağrı Ayarlarım” bölümüne giriyorsunuz. Bu kısımdan sizi gizli numaradan arayan kişileri öğrenebilirsiniz. Fakat bu hizmet ücretli olabilir. Bu bölümü kurcalayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Cep telefonunuzun hattı Vodafone ise burada da aynı şekilde resmi web sitesinden “Online İşlemler > Mobil > Online İşlemler Giriş” kısmından cep telefonunuz hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Bu kategoride gizli numaraları öğrenme bölümü olabilir. Şimdilik böyle bir bölüm yok diye biliyoruz fakat ilerde bu hizmet aktif edilebilir. Bunun dışında maalesef vodafone’nun gizli numaradan kim aramış öğrenme hizmeti bulunmamaktadır.

Bu yöntemler işe yaramazsa 11880 gibi ücretli bilinmeyen numaralar servisini arayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 11880 ve 11818 gibi hizmetleri arayarak sizi hangi gizli numara aramış ücretli olarak öğrenebilirsiniz.

Ek olarak hiç bir türlü gizli numaranın kime ait olduğunu bulamıyorsanız son çare olarak polise gitmekte fayda vardır. Eğer sürekli özel numaradan aranıyorsanız ve bu durumdan rahatsız oluyorsanız lütfen savcılığa veya polise gidiniz. Onlar sizin telefonunuzu ve hattınızı inceleyerek hızlı bir şekilde gizli(özel) numaranın kim olduğunu bulabilirler.

Son olarak bazı sitelerde Türk telekom, Turkcell vb. gibi şirketlerde eğer tanıdığınız olursa sizi arayan gizli numaraları bulabileceği söylenmiş. Ne kadar doğrudur bilinmez fakat böyle bir tanıdık vs. varsa onlara da durumunuzu iletebilirsiniz.

Bu yazımızda gizli yani özel numaradan arayanları nasıl buluruz onu anlattık. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir