Gladiatus’da Kasa Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Gladiatus oyununda kasa yapımını anlatacağız.Umarız faydalı olur.

En iyi tarayıcı oyunlarından birisi olan Gladiatus oyununda, bilinmeyen bazı kavramlar vardır.Bunlardan birisi de kasa yapımıdır.

Kasa yapımı, oyun içerisindeki paraları güvenli hale getirmeye denmektedir.Daha doğrusu diyelim ki sizin karakterinizde 500 bin altın var.Bu altın eğer karakterinizin üzerinde duruyorsa çok risklidir.Çünkü arenada veya sirk tutmada sizlere dalan kişiler eğer sizi yenerse çantanızda bulunan tüm altını alabilir.Bu yüzden de çantanızdaki altını kasaya çevirmek en mantıklısıdır.

Peki kasa nasıl yapılır şimdi onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar kasa yapmak için güvenilir bir kişiye ihtiyacınız var.Yani kasayı tek başınıza yapamazsınız.Bu yüzden düzgün,dürüst bir ittifağa girmeniz gerekmektedir.Sonrasında ittifağa “500 k kasa lazım” şeklinde mesaj atarsanız size yardımcı olurlar.

2-) Eğer güvenilir bir tanıdığınız varsa artık kasa yapımına başlayabiliriz.İlk önce ne kadar kasa para yapmak istiyorsanız bu miktarı karşınızdaki güvendiğiniz kişiye belirtiyorsunuz.Diyelim ki bu miktar 500 bin altın(500 k) olsun.

3-) Daha sonrasında bu kişi dandik bir itemi ittifak marketine veya normal markete 500 bin altından koyuyor.İttifak marketine koymak daha mantıklı çünkü komisyonu ittifağa gidiyor.

4-) Yukarıda gördüğünüz gibi güvendiğiniz kişinin, köpek dişi itemini(yada herhangi bir item) 500 k altından markete koyması gerekiyor.Ardından siz bu itemi satın alıyorsunuz.

5-) İtemi satın aldığınızda karşıdaki kişiye 500 k para gidecek.Ve bu parayı karakterinin üzerine alacak.Sonrasında siz yine dandik bir itemi aynı şekilde 500 k dan koyacaksınız ve karşıdaki kişi de 500 k dan bu itemi çekecek.Haliyle sizin de 500 k altınınız olmuş olacaktır.

Burada altınınızı sandıktan kendi karakterinizin üzerine atmayın.Zaten kasa yapmanın mantığı bu.Sizde şuanda 500 k değerinde bir altın olacak.Bu para sizin sandığınızda duracağı için hiç bir şekilde arenada yenilseniz de kaybolmayacaktır.Tabii ki sandığı iyi takip etmek gerekiyor.Ortalama sandıkta kalma süresi 1 haftadır.O yüzden haftada 1 kasa yapımını tekrarlamak gerekir.Bu yüzden de en iyisi bir ittifakta olmaktır.Zaten ittifakta olmazsanız karakterinizi fazla geliştiremezsiniz.Hızlı gelişmek ve kasa yapmak için ittifağa girmek şarttır diyebiliriz.

Gladiatus’da kasa yapımı bu şekildedir.Umarım anlamıştırsınız.Yine de sormak istediğiniz soru varsa yorum kısmından yazabilirsiniz.Herkese iyi eğlenceler dilerim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir