Gmail Tema Değiştirme Nasıl Yapılır? (GMail Arka Plan Değiştirme)

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Google Gmail’de tema değişikliği nasıl ve nereden yapılır onu anlatacağız.

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız Gmail mail servisinde bazı değişiklikler yapabiliyoruz. Kullanım panelimizi güzelleştirmek için gmail tema değişikliği yapabiliyoruz. İsteğinize göre birbirinden güzel temaları ayarlayabilir ve arkaplan olarak düzenleyebilirsiniz. Tema değişikliği biraz karışık bir yerde olduğu için sizlere anlatmak istedik. Şimdi sizlere Gmail tema değiştirme nereden yapılıyor onu gösterelim.

GMail Tema ve Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?

1-) Gmail tema veya arkaplan değiştirmek için öncelikle gmail hesabımızı açıyoruz ve maillerimizin bulunduğu gmail sayfasına giriyoruz. Ardından sağ üstteki “Ayarlar” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir alan karşımıza çıkacak. İşte burada “Tema” kısmına geliyoruz ve hemen yanındaki “Tümünü görüntüle” yazısına tıklıyoruz.

3-) Burada Gmail’in tüm temaları yer alacaktır. Buradan istediğiniz temayı yani arka plan görüntüsünü seçebilirsiniz. Ardından gmail sayfanız seçtiğiniz tema görünümüne sahip olur. Temayı seçtikten sonra “Kaydet” butonuna basıyoruz. Böylelikle temamız aktif hale gelecektir.

4-) Dilerseniz “Varsayılan” seçeneğini seçerek temayı tekrar eski haline döndürebilirsiniz. Ayrıca “Fotoğraflarım” kısmına girerek kendinize özel arkaplanlı resim de ayarlayabilirsiniz. Ek olarak temadan kasıt aslında arka plan görüntüsüdür. Yani her ikisi de bu alanda aynı anlama gelmektedir diyebiliriz.

Bu şekilde Gmail’de tema değişikliği yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir