Gmail Zamanlanmış E-Posta Nasıl Gönderilir?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere bir kişiye zamanlanmış e-posta nasıl yollanır onu paylaşacağız.

Günlük hayatımızda artık haberleşmek için mektuplar yerine e-mail yani e-postalar yollanılır. Üstelik ilerleyen bir zamana e-postalarınızı zamanlayabilirsiniz. Yani diyelim ki bir kişiye 10 gün sonrası için mail yollamak istiyorsunuz. Bunu şimdiden yazıp 10 gün sonraya zamanlayabilirsiniz. Peki zamanlı e posta nasıl gönderilir şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

Zamanlanmış E-Posta Gönderimi Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle arkadaşlar mail hesabımıza giriyoruz. Biz gmail üzerinden anlatım yapacağız fakat diğer e-posta servislerinde de hemen hemen aynı yerden zamanlanmış e-mail gönderebilirsiniz. Gmail’e girdikten sonra sol üstten “Oluştur” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında maili göndereceğiniz kişinin e-mail adresini en üste yazın. Ardından mailinizi yazın ve en sonunda ise “Gönder” butonunun hemen yanında yer alan ok işaretine basıyoruz. Ardından orada açılan “Gönderme zamanını planla” butonuna tıklıyoruz.

3-) Buradan da e-maili ne zaman göndermek istiyorsanız bir zaman seçebilirsiniz. Mesela aşağıda gördüğünüz gibi yarın sabah veya pazartesi sabahı gibi seçenekleri seçebilirsiniz. Böylelikle yazdığımız elektronik posta o zaman gönderilmiş olur.

4-) Aynı şekilde daha farklı tarihler belirtmek isterseniz aşağıda yer alan “Tarih ve saat seç” butonuna tıklıyoruz. Oradan da maili daha ileriki günlere ve saatlere zamanlayabilirsiniz.

Böylelikle gmail üzerinden e-posta zamanlaması böyle yapabiliriz. Dediğimiz gibi diğer e-posta servislerinde de hemen hemen aynı yerden zamanlanmış e mail gönderebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir