Gmail’de Mail Yazısı Altı Çizgili, Renkli ve Kalın Şekilde Nasıl Yazılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Gmail’de karşı tarafa mail yollarken yazıları renkli, altı çizgili, kalın, italik veya diğer şekillerde nasıl yazarız onu anlatacağız.

Gmail dünyanın en çok kullanılan mail servisidir. Tamamen ücretsiz ve kullanışlı olan gmail, Google‘ye ait bir sistemdir. Mailleri “[email protected]” şeklindedir. Gmail’de diğer mail sistemlerinde fazla bulunmayan bir özellik mevcut. Bu da yazıları istediğiniz şekilde yazma özelliğidir. Yani gmail’de karşı tarafa e-posta yollarken yazıları renkli, altı çizgili, kalın, italik vb. bir çok özellikte yazıp yollayabiliyorsunuz. Peki bu özellikleri nasıl kullanılırız şimdi gelin sizlere maddeler halinde yapılışını gösterelim.

Gmail’de Bir Kişiye Mail Gönderirken Yazıları Özelleştirme

1-) Öncelikle gmail’e giriyoruz ve mesaj atacağımız kişiye geliyoruz. Ardından mesaj atacağımız yazı bölümünü açıyoruz. Buradan aşağıda gördüğünüz gibi gönder butonunun yanında A harfi mevcut oraya tıklıyoruz. Veya bir diğer adı “Biçimlendirme seçenekleri” ‘dir. Ona basıyoruz.

2-) Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yazılar için birçok özellik (kalın harf, italik, altı çizgili, renkli vs.) ekrana gelmiş olacak. Özellikleri aktif etmek için önce yazıyı seçiyoruz ardından aşağıdaki istediğimiz seçeneğe basıyoruz ve o aktif olmuş oluyor. Şimdi bir örnek yapalım.

3-) Mesela yazımızı diyelim koyu yapacağız. Önce yazacağımız yazıyı yazıyoruz. Ardından mouse ile yazımızı seçip aşağıdaki “B” seçeneğine basıyoruz. Böylelikle yazı kalın harflerle yazılmış gibi oluyor.

4-) Örneğin yukarıda gördüğünüz gibi yazıları kalın, altı çizgili, renkli veya italik yazabiliyoruz. Üstelik hepsini aynı anda da yapabilirsiniz. Ek olarak yazı tipini de değiştirebilirsiniz. Gmail’in orijinal yazı tipi “Sans Serif” ‘dir. Fakat bunun üzerine tıklayarak onu da değiştirebiliyorsunuz. Son olarak işiniz bittiğinde “Gönder” butonuna basarsanız maili yollamış olursunuz.

Bu şekilde gmail’de mail yazarken yazılarınızı biçimlendirebilir veya değişik şekiller ekleyebilirsiniz. Umarız yararlı olur. Yorumlarınızı bekleriz teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir