Gmail’de ve Hotmail’de Silinen Mailleri Geri Getirmek

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Gmail ve Hotmail mail servislerinden silmiş olduğunuz bir maili nasıl geri getirebiliriz onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Gmail ve Hotmail servislerinden sildiğimiz bir maili geri getirmek mümkündür.Bu yazımızda sizlere mailleri geri getirmenin yollarını anlatacağız.Şimdilik gmail ve hotmail olarak 2 mail servisi için anlatacağız.İlerleyen zamanlarda yahoo,yandex gibi servislerinkini de anlatacağız.Lafı uzatmadan gmail ve hotmail için silinen mailleri nasıl geri getirebiliriz onu anlatalım.

Gmail İçin Silinen Mailleri Nasıl Geri Getiririz?

Öncelikle gmail için silinen mailleri geri almanın bir yolu mevcuttur.Sildiğiniz mailler çöp kutusuna düşmektedir.Eğer çöp kutusundan silmediyseniz mailleri buradan geri alabilirsiniz.Silinen mailler çöp kutusunda 30 gün süre boyunca tutulur.Sonrasında ise kalıcı olarak silinir.Çöp kutusu kısmına aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi gmaile girdiğimizde sol taraftaki menüden ulaşabiliyoruz.

Yani eğer sildiğiniz maili çöp kutusundan da sildiyseniz bu sildiğiniz maili kurtarma şansınız yoktur.Ama dediğimiz gibi sildiğiniz maili çöp kutusundan 30 gün süre boyunca geri alabiliyorsunuz.Daha detaylı bilgiye buradaki linkten ulaşabilirsiniz.Verdiğimiz Google sitesinin linkinde de çöp kutusundan silinen mailin geri dönüşü olmadığı yazıyor.

Hotmail İçin Silinen Mailleri Nasıl Geri Getiririz?

Gmail’in yanı sıra Hotmail’de ise silinen mailleri geri almak daha kolaydır diyebiliriz.Yine aynı şekilde hotmailde de sildiğiniz mailler çöp kutusuna gidiyor ve geri almak için çöp kutusuna girip sildiğiniz mailinizi geri alabiliyorsunuz.Hotmaildeki çöp kutusunun diğer bir adı “Silinmiş Öğeler” ‘dir.Buraya girerek silmiş olduğunuz mailleri geri alabilirsiniz.

Eğer mailleri buradan da sildiyseniz onun da kurtarma yolu var.Onun için ise ilk önce “Silinmiş Öğeler” kısmına giriyorsunuz.

Ardından yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi “Silinmiş öğeleri kurtarma” seçeneğini tıklıyorsunuz.

Sonrasında ise “Kurtar” butonuna tıklıyorsunuz ve kurtarmak istediğiniz maillerinizi seçerek son olarak “Tamam” butonuna tıklıyorsunuz ve böylelikle silinmiş maillerinizi geri yüklemiş oluyorsunuz.Ardından kurtardığınız mailler gelen kutusuna düşecektir.

Evet arkadaşlar gmail ve hotmail’de silinmiş mailleri bu şekilde geri getirebiliyoruz.Umarız işinize yarar.Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere sağlıcakla kalın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir