GO Ne Demek? Online Oyunlarda, Sosyal Medyada GO Kısaltması Ne Anlama Gelir?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere online oyunlarda veya sosyal medyada kullanılan kısaltmalardan birisi olan “go” kısaltmasının anlamı nedir, ne demektir kısaca onu anlatacağız.

İnternette, sosyal medya sitelerinde, bazı online oyunlarda ve hatta günlük hayatımızda kullandığımız bazı kısaltmalar vardır. Bunlardan birisi de “GO” kısaltmasıdır. Aslında go kelimesi herkesin bildiği gibi İngilizce’de “Gitmek” anlamına geliyor. Fakat ülkemizde bu kısaltmanın farklı anlamları da var. Hatta tek bir anlamı var da diyebiliriz. Şimdi sizlere kısaca go ne demek, açılımı nedir onu yazalım.

“GO” Kısaltmasının Açılımı Nedir? GO Ne Demek?

“Go” kısaltmasının açılımı “Geçmiş olsun” demektir. Yani eğer online oyunlarda, sosyal medyada, whatsappta veya internette bir kişi size “GO”, “go kardeşim”, “çok go” vb. mesajlar atarsa bilin ki o kişi size “geçmiş olsun” demek istiyor. Yani “Geçmiş Olsun” ifadesinin baş harfleri “go” kısaltmasını oluşturmaktadır. Örnek vermek gerekirse online oyunlarda diyelim ki dolandırıldınız. Bir kişi size özel mesaj atıp “go kardeşim” yazabilir. İşte bunun açılımı “geçmiş olsun kardeşim” anlamına gelmektedir. Buna ek olarak elbette go kısaltmasının birçok açılımı bulunmaktadır. Şimdi onları da yazalım.

GO Kısaltmasının Farklı Açılımları:

  • go ==> Geçmiş Olsun
  • go ==> Game Over (oyun bitti)
  • go ==> İngilizce’de gitmek anlamına geliyor
  • go ==> CS GO’daki Go’nun açılımı “Global Offensive” demektir
  • go ==> Gaia Online

Genel olarak GO kısaltmasının açılımları bu şekildedir. Sizlerin de bildiği farklı go kısaltması ve açılımı varsa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir